Dzień Kobiet z RUTW „Wiem Więcej”

Dzień Kobiet z RUTW „Wiem Więcej” Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Z okazji Dnia Kobiet (i Dnia Mężczyzny) Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem Więcej” zaprosił swoich słuchaczy na montaż słowno-muzyczny.

W programie wystąpił zespół wokalny „Appassionata” i grupa teatralna „Przekora”. 10 marca, w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku rozbrzmiały piosenki i wiersze o naturze kobiety, tkwiącej w Niej tajemnicy, sprzecznościach i potrzebach, relacjach damsko-męskich, przemijaniu i bagażu doświadczeń. W przerwach publiczność rozbawiły wesołe monologi, a wieczór zakończyły porywające i ogniste występy taneczne.

Nie zabrakło życzeń od zaproszonych gości: wicestarosty Powiatu Radomszczańskiego Małgorzaty Lewandowskiej, wiceprezydent Radomska Małgorzaty Kańskiej – Kipigroch oraz Krzysztofa Zygmy - dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

- Jesteśmy kobietami… babciami, matkami, córkami, przyjaciółkami i aktywnymi uczestniczkami życia społecznego i kulturalnego z pięknym bagażem doświadczeń zawodowych. Z roku na rok jesteśmy coraz bardziej świadome siebie i rozumiejące, jak wiele możemy – i jak niewiele już musimy. Bogate w przeżyte lata kształtujemy swoją przyszłość - nie czekamy na to, co przyniesie los. Ja też jestem kobietą… Kobietą, która niesamowicie podziwia inne kobiety – zwłaszcza takie jak Wy. Mądre, pełne zrozumienia, ciepłe i zawsze aktywne. Życzę Wam, byście takie pozostały. Z okazji Dnia Kobiet pragnę złożyć Wam życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu, a przede wszystkim niesłabnącej miłości i życzliwości płynącej ze strony najbliższych. Niech uśmiech zawsze rozpromienia Wasze twarze – nie tylko 8 czy 10 marca – ale każdego dnia. A Panom, w dniu Ich Święta, życzę siły i energii, by zawsze potrafili wspierać swoje Panie – życzyła wszystkim zgromadzonym wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

Więcej o:
radomsko mdk radomsko rutw wiem więcej dzień kobiet
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE