Dzień Bezpiecznego Internetu w PSP nr 8 w Radomsku

Dzień Bezpiecznego Internetu w PSP nr 8 w Radomsku Fot. Klaudia Gajda

We wtorek, 7 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Radomsku - zorganizowano Dzień Bezpiecznego Internetu - z okazji tego dnia zostały zorganizowane akcje dotyczące Modelu Wirusa Komputerowego, plakatu Strażnika Internetu oraz Kodeksu Internauty. Młodsi uczniowie obejrzeli filmy związane z bezpieczeństwem w sieci i wykonali plakaty. Uczniowie wykonali wspólny projekt dotyczący bezpieczeństwa w sieci.

- Na bezpieczeństwo w Internecie zwracamy uwagę przez cały rok, a dziś jest taka kulminacja. Uczniom tłumaczymy by uważali na udostępnianie informacji w sieci, na podawanie swoich danych, cyberprzemoc, szeroko pojętą agresję w Internecie – mówiła Anna Grzywacz, dyrektor PSP nr 8 w Radomsku.

Dzień Bezpiecznego Internetu ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci internetowych i młodzieży do zasobów.

Pierwsze obchody w Polsce zostały zainicjowane w 2005 roku przez Fundację Dzieci Niczyje (obecna nazwa to Fundacja Dajemy Dzieciom Site) oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) - realizatorów unijnego programu Safer Internet. Od lat patronem Dnia Bezpiecznego Internetu jest Fundacja Orange.

Szersza relacja z wydarzenia w piątkowym (10 stycznia) Serwisie Flesz Radomsko24.pl

Więcej o:
psp nr 8 szkoła nr 8 szkoła radomsko dzień bezpiecznego internetu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE