Dzień bez samochodu w Radomsku. Będzie darmowa komunikacja miejska

Dzień bez samochodu w Radomsku. Będzie darmowa komunikacja miejska

Urząd Miasta w Radomsku przystąpił do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W ramach akcji zaplanowano m.in. darmowe kursy autobusami komunikacji miejskiej.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku, która co roku odbywa się w dniach od 16 do 22 września. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców do zmiany swoich przyzwyczajeń komunikacyjnych na rzecz wyboru ekologicznych środków podróży, a w szczególności do chodzenia pieszo, korzystania z komunikacji miejskiej czy jazdy na rowerze.

Miasto Radomsko, włączając się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 22 września świętować będzie Dzień bez samochodu. W tym dniu mieszkańcy będą mogli korzystać z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego całkowicie za darmo. Odbędzie się też konkurs na miejskim profilu facebookowym „Oznakuj swój rower”, a przy wybranych samoobsługowych stacjach naprawy rowerów rozdawane będą odblaski i naklejki odblaskowe na rower, dzięki którym rowerzyści będą lepiej widoczni na drodze.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko dzień bez samochodu darmowa komunikacja miejska
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE