Dzieciaki poznały pracę strażaków

W poniedziałkowe przedpołudnie, 26 września, dzieci ze szkoły w Kodrębie miały okazję zobaczyć jak wygląda praca strażaka. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Komendy Powiatowej... ››

Jedną z atrakcji wizyty u strażaków był wjazd drabiną  i  podziwianie panoramy RadomskaW poniedziałkowe przedpołudnie, 26 września, dzieci ze szkoły w Kodrębie miały okazję zobaczyć jak wygląda praca strażaka. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Radomsku.

 

Dzięki życzliwości strażaków  dzieci  mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość  wjazdu drabiną strażacką na wysokość  kilkudziesięciu metrów i podziwianie panoramy Radomska.

 

- Na wycieczkach takich (w roku mamy ich od kilku do kilkunastu) organizujemy m.in. pokazy sprzętu, pogadanki na temat profilaktyki pożarowej, odpowiedniego zachowania w razie zagrożenia pożarowego oraz zapoznajemy z kanonami pracy strażaka - mówi mł. kpt. Artur Bartosik z radomszczańskiej  straży.

Więcej o:
straż wycieczka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE