Dzieci z PSP w Dziepółci tańczą, a przy okazji budują więzi społeczne

Dzieci z PSP w Dziepółci tańczą, a przy okazji budują więzi społeczne Fot. PSP w Dziepółci

Od grudnia 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego w PSP w Dziepółci uczęszczają na zajęcia rytmiczno - taneczne. Głównym celem zajęć jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym. Od stycznia 2024 r. w zajęciach biorą również udział uczniowie z klasy I i III, którzy pomimo ferii zimowych bardzo chętnie na nie przychodzą.

Zajęcia z dziećmi prowadzi Norbert Głogosz - w świecie tańca osoba bardzo znana - zdobywca wielu nagród a wśród nich najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej (S) w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

Dzieci bardzo lubią tańczyć, a wiele zabaw połączonych z ruchem i tańcem podejmują spontanicznie, dlatego te reakcje należy rozwijać już od pierwszych lat życia. Taniec jest naturalnym zjawiskiem podnoszącym poziom endorfin czyli „związków przyjemności” we krwi, a przyjemność czerpana z ruchu w takt muzyki zwiększa naturalną radość dziecka. Już obcowanie z muzyką stwarza nastrój zadowolenia, a taniec przy muzyce jeszcze tę radość potęguje.

Wiele małych dzieci często jest zamkniętych w sobie, boryka się z pierwszymi kompleksami, które uniemożliwiają im swobodne zachowanie w grupie. Taniec stwarza możliwość przełamania tych barier, pomaga nawiązać i utrzymać kontakty niewerbalne i werbalne między dziećmi.

Taniec sprzyja także lepszemu poznaniu się, rozumieniu i budowaniu wspólnego zaufania, dzięki czemu dzieci podchodzą do siebie bez żadnych uprzedzeń czy lęków, odnoszą się do siebie otwarcie, życzliwie i radośnie. Taniec kształtuje precyzje ruchów oraz doskonali ich koordynację, zapobiega wadom postawy oraz ma pozytywny wpływ na ich korygowanie. I wreszcie taniec to pewien styl bycia, sposób zachowania się – to zasady grzecznościowe, których trzeba przestrzegać: nie wypada trzymać rąk w kieszeniach, trzeba umieć pięknie się ukłonić, grzecznie podziękować za taniec. Taniec ma więc niewątpliwie aspekt wychowawczy.

(info: PSP w Dziepółci)

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko dziepółć taniec szkoła w dziepółci
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE