Dyrektor szpitala w Radomsku wydał oświadczenie w sprawie oddziału dziecięcego

Dyrektor szpitala w Radomsku wydał oświadczenie w sprawie oddziału dziecięcego Fot. Klaudia Gajda

W poniedziałek, 20 lutego 2023 r. informowaliśmy, że od marca nie uda się ponownie uruchomić w Szpitalu Powiatowym w Radomsku oddziału dziecięcego. We wtorek oświadczenie w sprawie prób wznowienia działalności pediatrii wydał dyrektor placówki – Piotr Kagankiewicz.

Publikujemy treść oświadczenia dyrektora Szpitala Powiatowego w Radomsku – Piotra Kagankiewicza.

- Od dłuższego czasu sprawa wznowienia pracy Oddziału Dziecięcego z Izbą Przyjęć wzbudza ogromne zainteresowanie mieszkańców powiatu radomszczańskiego. Zarówno Dyrekcji Szpitala jak również Zarządowi Powiatu Radomszczańskiego zależy na jak najszybszym jego ponownym uruchomieniu i rozpoczęciu działalności. Pomimo szeregu działań ukierunkowanych na zapewnienie pełnej obsady dyżurowej lekarzy, z przykrością pragniemy poinformować, iż rozpoczęcie pracy Oddziału Dziecięcego z Izbą Przyjęć od 1 marca 2023 roku będzie niemożliwe, z powodu nieobsadzenia dyżurów lekarskich.

W dniu 10 lutego 2023 roku z inicjatywy Dyrekcji placówki oraz Zarządu Powiatu Radomszczańskiego zostało zorganizowane spotkanie z Kierownikami Publicznych i Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej, którego celem było omówienie wzajemnej współpracy placówek działających na terenie powiatu radomszczańskiego w zakresie uruchomienia i bieżącej działalności Oddziału Dziecięcego z Izbą Przyjęć.

Spotkanie z sześcioma spośród osiemnastu zaproszonych przedstawicieli podmiotów medycznych nie doprowadziło do oczekiwanego rezultatu tj. zapewnienia pełnej obsady dyżurowej lekarzy w ramach Oddziału Dziecięcego z Izbą Przyjęć. W chwili obecnej trwają dalsze intensywne starania mające na celu pozyskanie lekarzy do pracy w ramach oddziału. Wyzwanie to jest tym trudniejsze, iż wynika ono z wieloletnich zaległości systemowych w kształceniu kadr medycznych, w szczególności w deficytowych specjalizacjach lekarskich, do których niewątpliwie należy pediatria.

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż Szpital Powiatowy w Radomsku w miarę posiadanych możliwości kadrowych będzie starał się nadal zapewniać dyżur lekarza pediatry w dni ustawowo wolne od pracy w ramach realizacji świadczeń medycznych nocnej świątecznej opieki medycznej.

Wierzymy, iż w dalszej perspektywie czasowej, działania Zarządu i Dyrekcji Szpitala umożliwią trwale uruchomienie i funkcjonowanie Oddziału Dziecięcego z Izbą Przyjęć, którego celem będzie zabezpieczenie całodobowej pomocy medycznej dla najmniejszych pacjentów naszego powiatu. Zachęcamy także lekarzy pediatrów z terenu powiatu radomszczańskiego do współpracy, w celu jak najszybszego uruchomienia oddziału. W imieniu Dyrekcji Szpitala pragnę Państwa serdecznie przeprosić za zaistniała sytuację – czytamy w oświadczeniu.

Czytaj też: Od marca pediatrii w Radomsku nie będzie!

Więcej o:
radomsko szpital radomsko oddział dziecięcy pediatria oświadczenie piotr kagankiewicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE