Dyktando Reymontowskie w Muzeum Regionalnym

Dyktando Reymontowskie w Muzeum Regionalnym

W Muzeum Regionalnym w Radomsku im. Stanisława Sankowskiego odbyło się Dyktando Reymontowskie w związku z przypadającą w tym roku, 150. rocznicą urodzin polskiego Noblisty.

Rada Miejska w Radomsku, z inicjatywy Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 3, podjęła uchwałę o ogłoszeniu roku 2017 Rokiem Reymontowskim. W związku z tym zaplanowano szereg działań i przedsięwzięć dla uczczenia tej postaci i jej twórczości.

Dyktando obyło się 2 marca w Muzeum Regionalnym. Autorką dyktanda jest Pani Agnieszka Szwedzik - nauczycielka języka polskiego z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 3 w Radomsku.

Inspirację do powstania tekstu dyktanda stanowiły listy Władysława Reymonta do brata. Do dyktanda przystąpiło 30 osób w tym 16 – uczniów z gimnazjów w Radomsku i Kobielach Wielkich oraz 14 osób dorosłych m.in. Jacek Gębicz – Przewodniczący Rady Miasta, Artur Werner – Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Wioletta Marcinkiewicz – Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury, Paulina Grabowska – Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Miasta Radomska.

Ogłoszenie wyników dyktanda odbędzie się w maju podczas Gali Reymontowskiej.

Więcej o:
Rok Reymontowski dyktando radomsko muzuem radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE