Radomsko, Łódzkie 13.5o środa, 17 Lipca 2019
ważne informacje
  • 16:07 Kolejne utrudnienia w ruchu w Radomsku. Ruszyła przebudowa ul. Jagiellońskiej czytaj dalej
  • 17:07 Mniej miejsc parkingowych przy poczcie w Radomsku czytaj dalej

Dwie nowe firmy zainwestują w strefie

Miasto
Jacek Paszewski

W siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wręczono zezwolenia na rozpoczęcie działalności gospodarczej w podstrefach ekonomicznych. Dwa z nich otrzymały firmy, które zainwestują w Radomsku. Są to Texus Poland sp. z o.o. oraz EURO MEBLE Sp. z o.o.

Texus Poland Sp. z o.o. to włoska spółka wchodząca w skład grupy kapitałowej działającej na rynkach międzynarodowych. Inwestycja Texus Poland w Radomsku będzie polegała na budowie i zwiększeniu mocy produkcyjnych zakładu, zajmującego się produkcją włóknin, które znajdą zastosowanie w produktach higienicznych jako warstwa rozprowadzająca w  pieluszkach jednorazowych i podpaskach. W ramach drugiego już zezwolenia firma zainwestuje w Radomsku prawie 65 mln złotych.

Radomszczańska firma EURO MEBLE Sp. z o.o. zrealizuje inwestycję o łącznej wartości 4,1 miliona zł. Na działce powstanie nowoczesny zakład produkujący meble na rynek krajowy i zagraniczny. Inwestor zamierza rozpocząć budowę zakładu jeszcze w 2018 roku i zakończyć do 31 grudnia 2021 roku.

info: UM Radomsko

komentarze