Dwie kapliczki w powiecie radomszczańskim zostaną odrestaurowane. Urząd Marszałkowski w Łodzi przyznał dofinansowanie

Dwie kapliczki w powiecie radomszczańskim zostaną odrestaurowane. Urząd Marszałkowski w Łodzi przyznał dofinansowanie Fot. Kapliczka w Chorzęcinie przed i po renowacji/łodzkie.pl

Urząd Marszałkowski w Łodzi rozstrzygnął czwartą edycję programu, w ramach którego przyznawane są pieniądze na renowację miejsc kultu. W tym roku dzięki wsparciu z budżetu województwa zostanie odnowionych 16 krzyży, kapliczek i przydrożnych rzeźb. La liście obiektów, które zostaną poddane renowacji znalazły się dwie kapliczki znajdujące się na terenie powiatu radomszczańskiego.

Za nami już 4. edycja konkursu, który pozwala zachować dla kolejnych pokoleń zabytkowe miejsca kultu w Łódzkiem. W tym roku na odnowienie kapliczek w budżecie województwa zostało przeznaczone 300 tysięcy złotych, a decyzją sejmiku pozwolą one na konserwację 16 takich obiektów.

- To dla nas bardzo ważny program, bo dotyczy naszej tożsamości, jako Polaków i jako mieszkańców Łódzkiego. Chcemy, żeby wszystkie zaniedbane czy zapomniane kapliczki i rzeźby  w regionie odzyskały swój blask, bo wiem, jak wiele znaczą dla mieszkańców – podkreśla Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

W tegorocznym konkursie dofinansowanie otrzymają m.in. gminy Żytno oraz Gidle. W gminie Żytno odrestaurowana zostanie zabytkowa kapliczka św. Piotra w Pukarzowie (dofinansowanie 16 tys. zł), natomiast w gminie Gidle wykonany zostanie drugi etap remontu konserwatorskiego kapliczki przy klasztorze oo. Dominikanów w Gidlach (dofinansowanie 20 tys. zł).

Pełna lista obiektów, które otrzymają w tym roku dofinansowanie z programu „Mała architektura zabytkowa” znajduje się w załączniku poniżej.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina żytno gmina gidle kapliczki remont dotacja dofinansowanie inwestycja urząd marszałkowski w łodzi klasztor

Załączniki

lista-z-dofiansowaniem.pdf

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE