Dwie bramki i zwycięstwo RKS Radomsko

RKS Radomsko dzięki bramkom Bartosza Machaja i Dawida Flaszki wygrał mecz 10. kolejki IV ligi ze Skalnikiem Sulejów 2:0 (0:0).

Po rozbiciu 5:0 drużyny Stali Niewiadów w Pucharze Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego RKS Radomsko wrócił do rozgrywek w IV lidze. Na Brzeźnicką 26 przyjechała ekipa Skalnika Sulejów. Goście to drużyna środka tabeli. Po 9. kolejkach na koncie zgromadzili 5 zwycięstw i 4 porażki.

Pierwsza połowa sobotniego (30 września) spotkania bez bramek. Gospodarze stworzyli kilka okazji do zdobycia gola. Brakło jednak precyzji bądź na posterunku był bramkarz Skalnika Wiktor Baranowski, który w przeszłości bronił barw radomszczańskiego klubu.

W drugiej połowie padły dwa gole w przeciągu trzech minut. Najpierw piłkę do siatki w 74. min. skierował Bartosz Machaj a 77. min. Dawid Flaszka. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:0. Zwycięstwo pozwoliło drużynie RKS na awans na 3. miejsce w tabeli. Do lidera Sokoła Aleksandrów Łódzki radomszczanie tracą już tylko jeden punkt.

RKS Radomsko: M. Zelenskyi – O. Siuda, B. Machaj, F. Bednarski (67’ A. Polujanski) D. Flaszka (85’ M. Michalski), J. Molis, K. Misztalski (90' P. Pokora), K. Cnotalski, Lucas, St. Domaniecki, P. Bańczyk

Skalnik Sulejów: W. Baranowski – T. Majsak, P. Wijata, A. Kowalczyk, T. Białas, M. Śliwka, M. Witczak, W. Majewski, J. Szlaski, D. Marcinkowski, T. Bąkowicz

Przed RKS Radomsko teraz dwa mecze wyjazdowe. Drużyna udaje się na mecz z KS Kutno (7 października) a potem do Kleszczowa gdzie zmierzy się z miejscowa Omegą (14 października).