Dwa samochody zderzyły się w Brzezinkach. Na drogach są trudne warunki, więc noga z gazu

Dwa samochody zderzyły się w Brzezinkach. Na drogach są trudne warunki, więc noga z gazu Fot. KPP Radomsko

Niekorzystne warunki atmosferyczne spowodowały, że na drogach pojawił się lód, śnieg i pośniegowe błoto. Wobec tak trudnych warunków drogowych policja apeluje o ostrożną jazdę. Zwraca się również do pieszych, aby pamiętali o noszeniu elementów odblaskowych.

Wraz z pogorszeniem pogody, na drogach zrobiło się bardziej niebezpiecznie. Opady śniegu i śliska nawierzchnia, niska temperatura znacznie wydłużają drogę hamowania co szczególnie przy dużym natężeniu ruchu, wpływa negatywnie na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Wielu kierowców, ale też pieszych i rowerzystów odzwyczaiło się od trudnych zimowych warunków, często przeceniając swoje możliwości na drodze.

Potwierdzeniem powyższego może być zdarzenie drogowe do którego doszło 26 listopada 2023 roku około godziny 17:30, w miejscowości Brzezinki w gminie Kobiele Wielkie.

- Kierująca oplem astra, 23-letnia mieszkanka powiatu radomszczańskiego, jadąc w kierunku Cadowa, nie dostosowała prędkości do panujących warunków i na łuku drogi doprowadziła do zderzenia z jadącym z naprzeciwka oplem vectą za kierownicą którego siedział 61-latek. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna byli trzeźwi. Do szpital trafił kierowca vectry. Po udzieleniu pomocy został zwolniony do domu – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

- Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości pojazdów do warunków, jakie panują na drodze. Zimowa aura dopiero się zaczyna, należy spodziewać się opadów śniegu i marznącego deszczu. Takie warunki atmosferyczne powinny wzmóc w nas czujność i spowodować dostosowanie techniki jazdy do sytuacji na jezdni. Sytuacja na drodze bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Wówczas nadmierna prędkość może być jednym z czynników mających wpływ na utratę kontroli nad pojazdem, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – dodaje Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
policja radomsko brzezinki wypadek kolizja trudne warunki na drogach zderzenie samochodów zima
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE