Duże zmiany na A1 w okolicy Kamieńska. Znika tymczasowe rondo

Duże zmiany na A1 w okolicy Kamieńska. Znika tymczasowe rondo Fot. W. Bojdo

Coraz sprawniej jeździ się po budowanej autostradzie A1 w Łódzkiem. We wtorek, 12 października 2021 r. w godzinach południowych znika ostatnie wąskie gardło. Dzięki postępowi prac na odcinku Piotrków Trybunalski - Kamieńsk zlikwidowane zostanie tymczasowe rondo w Kamieńsku, natomiast węzeł drogowy „Kamieńsk" (Skrzyżowanie A1 i DW 484) uzyska pełną funkcjonalność. Oznacza to, że od wtorku w tym miejscu na autostradę będzie można wjechać przed dwupoziomowy, bezkolizyjny węzeł i podobnie z niej zjechać.

- To nie koniec dobrych informacji. Dzięki opisywanym zmianom, zlikwidowany zostanie ostatni odcinek, na którym jazda odbywa się w układzie 1+1  (po jednym pasie ruchu w kierunku północnym i południowym) i w to miejsce zostanie wprowadzony układ 2+2 (dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i dwa pasy ruchu w stronę Łodzi). Oznacza to, że od jutra na całym budowanym odcinku autostrady A1 zarówno w województwie łódzkim (64 km), jak i śląskim (17 km), jazda będzie się odbywała w układzie 2+2, co powinno znacząco wpłynąć na poprawę przepustowości drogi – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

UWAGA! 12 października w godzinach południowych, czyli w chwili wprowadzania zmian w organizacji ruchu należy spodziewać się chwilowych zatrzymań ruchu i innych ograniczeń.

Więcej o:
powiat radomszczański kamieńsk a1 autostrada a1 gddkia organizacja ruchu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE