Drzwi przesuwne czy tradycyjne – jakie wybrać?

Drzwi przesuwne czy tradycyjne – jakie wybrać?

Właściwie dobrane drzwi do danego miejsca w dużym stopniu odpowiadają za komfort użytkowania domu czy mieszkania. Dlatego znalezienie wymarzonego modelu zajmuje sporo czasu. W dzisiejszym wpisie zastanowimy się nad tym, czy opłaca się zainwestować w drzwi przesuwne, czy może lepiej postawić na tradycyjne rozwiązania. W ten sposób pomożemy podjąć dobrą decyzję w tym zakresie.

Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych przesuwnych oraz tradycyjnych?

Na samym początku zajmiemy się palącą kwestią, jaką jest cena skrzydeł drzwiowych oraz ich montażu. Nie można się oszukiwać – to jeden z najważniejszych czynników decydujących o zakupie. Pod tym względem na pewno korzystniejsze są drzwi rozwierane. Posiadają prostą konstrukcję, która znacząco ułatwia montaż. W najlepszym przypadku przyjdzie za nie zapłacić zaledwie kilkaset złotych. Oczywiście dużo zależy od rodzaju wykończenia, materiału i producenta. Na rynku można znaleźć drzwi rozwierane nawet za kilka tysięcy złotych.

A ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych przesuwnych? Wbrew pozorom wcale nie są droższe same w sobie. Ich cena jest porównywalna do modeli rozwieranych. Niemniej trzeba pamiętać o dodatkowej inwestycji w postaci prowadnicy, kasety i systemu mocowań. Porównywalne pod względem materiałów i wzornictwa modele drzwi rozwieranych będą więc nawet o ok. 20% tańsze. Sam montaż też może być droższy ze względu na konieczność przeprowadzenia dodatkowych prac przez fachowców. Dla przykładu drzwi przesuwne chowane w ścianie muszą mieć odpowiednio przygotowane miejsce, a to przekłada się na konieczność użycia specjalistycznych narzędzi.

Gdzie sprawdzą się drzwi rozwierane, a gdzie drzwi przesuwne?

Jak widać na powyższych przykładach, koszt montażu drzwi nie różni się w znaczący sposób, choć nie pozostaje bez znaczenia dla portfela. Trzeba jednak pamiętać, że za ceną idą konkretne rozwiązania. I pod tym względem drzwi przesuwne mają znacznie więcej atutów.

Skrzydła rozwierane to najbardziej podstawowe modele dostępne na rynku. Znajdują się w większości europejskich domów. To zasługa nie tylko ich przystępnej ceny, ale też różnorodności i dobrych właściwości związanych z izolacją akustyczną oraz termiczną.

Jednak to drzwi przesuwne są coraz częściej wybierane do nowego budownictwa. Wyglądem znacznie lepiej pasują do nowoczesnej aranżacji wnętrza. Na dodatek oszczędzają dostępną powierzchnię, ponieważ nie potrzebują tyle miejsca do otwarcia. Wobec tego doskonale sprawdzają się w mniejszych mieszkaniach.

Najlepsza cena montażu drzwi przesuwnych

Jeśli już podjęło się decyzję o zainwestowaniu w skrzydła tradycyjne lub nowoczesne, warto poszukać profesjonalnego wykonawcę. To od niego w dużej mierze będzie zależeć cena montażu drzwi przesuwnych.

Z pomocą Zleceniomatu można szybko otrzymać wszystkie najatrakcyjniejsze oferty z okolicy. Znajdujące się w serwisie ogłoszenia pochodzą od godnych zaufania firm, które z pewnością spełnią wszelkie oczekiwania w zakresie montażu drzwi przesuwnych oraz rozwieranych.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE