Drzwi do II ligi stają dla tenisistek UMLKS otworem

Tenisistki UMLKS Radomsko stają przed ogromną szansą awansu do II ligi. By tak się stało, w ostatniej ligowej kolejce muszą przynajmniej zremisować z drużyną PONG Wieluń. Zawody rozegrane będą 6 kwietnia.

Tenisistki UMLKS Radomsko stają przed ogromną szansą awansu do II ligi. By tak się stało, w ostatniej ligowej kolejce muszą przynajmniej zremisować z drużyną PONG Wieluń. Zawody rozegrane będą 6 kwietnia w hali w Radomsku, początek o 16.00.

W minioną sobotę (16 marca), we własnej hali tenisistki UMLKS nie dały szansy zawodniczkom z LKS Koluszki i odprawiły je wygrywając 8:2. Punkty dla UMLKS zdobyły: Kinga Musiał - 3,5, Patrycja Patrycja 2,5, Kinga Molka Kinga oraz Oliwia Kowalska po 1.

Drugi mecz bez porażki w III lidze zanotowali panowie z UMLKS. W czwartek (14 marca), w Bełchatowie, UMLKS zremisował tamtejszym LKS-em 7-7, a w sobotę w Radomsku wygrał z Włókniarzem Pabianice 8-6. Punkty dla radomszczan w obu spotkaniach zdobyli: Paweł  Kozera - 5, Tomasz Stępień - 3,5, Bogusław Kokosiński - 3,5 oraz Krzysztof Wieczorek - 3.

- Cieszą kolejne dobre spotkania. Naszym młodym dziewczętom do awansu do II Ligi wystarczy remis w ostatnim spotkaniu w Radomsku z Pongiem Wieluń, a panowie natomiast najprawdopodobniej uplasują się w końcowej tabeli na 5. miejscu - mówi opiekun pingpongistów, Jacek Kawka.

Od trenera Kawki usłyszeliśmy także niepokojące informacje. -  Jeśli nie poprawi się nasza sytuacja finansowa to nie wiem czy w następnym sezonie wystartujemy w rozgrywkach. Musimy zrobić wszystko aby wystartować w II lidze kobiet, z pewnością trudno będzie o sponsora dla III ligi męskiej. Zainteresowanie wspieraniem dobrze rozwijającej się sekcji tenisa stołowego naszego klubu jest niestety zerowe - powiedział portalowi Radomsko24.pl.

Więcej o:
memoriał zawody umlks tenis tenis stołowy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE