Drzewa Miejskie: weź udział w konkursie

Drzewa Miejskie: weź udział w konkursie Fot. W. Bojdo

Projekt badawczy „Drzewa miejskie” ogłosił I Ogólnopolski Konkurs ph. Drzewa Miejskie.

- Wierzę, że konkurs przyczyni się do popularyzacji wiedzy o drzewach żyjących w trudnych warunkach miejskich, a zwłaszcza o tym jak człowiek i drzewo mogą w tych specyficznych warunkach razem funkcjonować jak najlepiej i jak najdłużej. Czerpiąc z tego może nie obopólne korzyści, bo dysproporcja w możliwości oddziaływania jest ogromna i niestety na rzecz człowieka. Z drugiej strony to właśnie człowiek jest beneficjentem oddziaływania drzew. To specyficzny rodzaj relacji, gdzie człowiek ofiarując niewiele otrzymuje w zamian bardzo dużo. I świadomość tego chcemy obudzić tym konkursem – mówi Przemysław Kosowski, koordynator projektu „Drzewa miejskie”. 

Organizatorzy konkursu oczekują napływu wielu prac, z których być może uda si1) stworzyć wystawę. Przewidziane są atrakcyjne nagrody. 

- Do konkursu wraz ze swoim zespołem zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców Polski, niekoniecznie narodowości polskiej. Chętnie obejrzymy dzieła przybyłych z pochłoniętej wojną Ukrainy uchodźców. Nie wprowadziliśmy ograniczeń wiekowych.  Ciekawostką jest to, że jedna z nagród jest jak myślę bardzo innowacyjną i dotychczas niespotykaną. Jest to usługa wykonania badania tomografem 6 warstw drzewa wskazanego przez zwycięzcę – wyjaśnia Przemysław Kosowski. 

Szczegóły konkursu znajdują się W TYM MIEJSCU.

Więcej o:
radomsko drzewa miejskie konkurs
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE