Druhowie rywalizowali w Dobryszycach

Druhowie rywalizowali w Dobryszycach Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku/nadesłane

W Dobryszycach zagościł kolor czerwony. To za sprawą odbywających się tutaj XI Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP Powiatu Radomszczańskiego. Brały w nich udział 2 młodzieżowe, 2 kobiece i 12 męskich drużyn pożarniczych.

Zwycięską drużyną MDP okazała się drużyna z OSP Wola Blakowa, a wśród kobiet OSP Silnica. Najlepszym młodym strażakom nagrody wręczał m.in. wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Ciecióra.

Następnie do rywalizacji przystąpili starsi strażacy. Najpierw odbyła się konkurencja zwana „sztafetą pożarniczą”, a po niej ćwiczenia bojowe. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn najlepsza okazała się drużyna OSP KSRG Silnica, przed OSP Jankowice i OSP Strzałków.

Puchary ufundowane dla najlepszych drużyn przez Starostę Powiatu Radomszczańskiego Beatę Pokorę wręczał w jej imieniu Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego Fabian Zagórowicz. Pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczali strażakom wójt gminy Dobryszyce Małgorzata Dzwonek i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku bryg. Mariusz Wojcieszko.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Więcej o:
powiat radomszczański dobryszyce straż pożarna zawody zawody pożarnicze
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE