Drugi remis na własnym stadionie. RKS Radomsko – KS Kutno 2:2

RKS Radomsko zanotował drugi remis z rzędu na własnym stadionie w rundzie wiosennej IV ligi. W sobotę 29 kwietnia żółto-niebiescy zremisowali z KS Kutno 2:2 (1:0).

Bilans dotychczasowych spotkań RKS Radomsko na wiosnę to 7 meczów bez porażki i 19 punktów w 8 meczach.  W ostatniej kolejce, w środę 26 kwietnia żółto-niebiescy wygrali na wyjeździe z Omegą Kleszczów 2:0 (Juliusz Molis, Krystian Kolasa).

Natomiast KS Kutno po dobrym starcie rundy wiosennej (5 zwycięstw w 6 meczach), zalicza obecnie mały kryzys, gdyż ostatnie dwa mecze to wysoka porażka z AKS SMS Łódź (0:3) oraz porażka 0:1 z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Jesienią RKS Radomsko zremisował na wyjeździe z KS Kutno 1:1 (gol Stanisława Domanieckiego).

Gra w pierwszej połowie toczyła się pod dyktando gości, którzy to częściej byli przy piłce, a także oddali więcej strzałów na bramkę Daniela Niźnika. Jednak to gospodarze wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą w 43. min. Strzelcem został Juliusz Molis. W drugiej odsłonie na 2:0 (67. min) podwyższa z rzutu karnego Bartosz Machaj. Kutno po stracie bramek rzuciło się do odrabiania start. Najpierw bramkę kontaktową goście zdobywają w 77. min. (Adrian Karlkowski), a wyrównanie przychodzi dwie minuty później (Marcin Kacela). Spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem 2:2. Dla RKS jest to drugi remis w rundzie wiosennej na własnym stadionie.

W najciekawszym spotkaniu tej kolejki GKS Bełchatów pokonał Polonię Piotrków Tryb. 2:1. W tabeli IV ligi RKS jest na trzecim miejscu z dorobkiem 55 punktów. Prowadzi Widzew II Łódź.

RKS Radomsko: D. Niźnik – J. Załucki, Sz. Kożecki, J. Molis, M. Gołda, W. Śmigielski, N. Dawid, B. Machaj, D. Flaszka, K. Kolasa, St. Domaniecki
KS Kutno: M. Sokołowski – A. Pęgowski, D. Głowiński, W. Florczak, M. Kacela, D. Telestak, K. Piotrowski, M. Martyniak, K. Felczak, A. Karlkowski, P. Kasperkiewicz

3 maja (środa) RKS rozegra zaległe spotkanie w Opocznie. Później piłkarze mają tydzień przerwy za mecz LKS Kwiatkowice (Kwiatki wycofały się z ligi). W sobotę 13 maja (godz. 17.00) do Radomska przyjedzie drugi zespół Widzewa Łódź.