Drugi Frankofoński Maraton Fotograficzny już w sobotę

1 czerwca w całej Polsce odbędzie się konkurs fotograficzny promujący język francuski. W Radomsku za jego organizację odpowiedzialne jest I LO i MDK

1 czerwca w całej Polsce odbędzie się konkurs fotograficzny promujący język francuski. W Radomsku za jego organizację odpowiedzialne jest I Liceum Ogólnokształcące im. F. Fabianiego oraz Miejski Dom Kultury.
Fot. sxc.hu


Maraton Fotograficzny ma być wydarzeniem o charakterze kulturalno-rozrywkowym. Impreza odbędzie się tego samego dnia i w tych samych godzinach w kilkunastu polskich miastach w następujący sposób - każda drużyna ma zrealizować w ciągu dnia cztery zdjęcia na cztery różne tematy (jedno zdjęcie na każdy temat). Tematy będą podawane w "kwaterze głównej" konkursu - w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Tematy zdjęć zostaną podane w języku francuskim. Po zakończeniu konkursu wszystkie zdjęcia zostaną zebrane przez organizatorów i udostępnione on-line na stronie internetowej http://institutfrancais.pl/marathon-photo.

W każdym mieście jury lokalne wyznaczy zwycięzców. Jury krajowe zbierze się następnie w celu wyłonienia laureatów spośród zwycięzców regionalnych. Z kolei drużyna, która otrzyma najwięcej głosów przez Internet, otrzyma nagrodę publiczności.

Przebieg konkurs w Radomsku

Dnia 1 czerwca 2013 roku o godzinie 10, uczestnicy stawią się wraz ze swoimi aparatami w "kwaterze głównej" konkursu (Miejski Dom Kultury w Radomsku). Dwa pierwsze tematy zostaną podane o godzinie 10.

O godzinie 13, uczestnicy przynoszą do Miejskiego Domu Kultury pierwsze zdjęcia. Każde zdjęcie musi mieć swój tytuł w języku francuskim, ponadto powinno zawierać informacje - imię i nazwisko autorów oraz temat, którego dotyczy zdjęcie.

Natomiast o godzinie  14 zarówno w "kwaterze głównej" konkursu jak i na stronach internetowych Instytutu francuskiego w Warszawie i Instytutu francuskiego w Krakowie na Facebook'u zostaną ogłoszone dwa ostatnie tematy.

Uczestnicy muszą zgłosić się przed godziną 16 w "kwaterze głównej"  konkursu w celu oddania zdjęć organizatorom.

O godzinie 17 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród w Miejskim Domu Kultury.

Szczegółowe zasady konkursu, wymagania co do jakości zdjęć oraz kategorie uczestników zostały opisane w regulaminie konkursu. Informacje uzyskać można także u lokalnych koordynatorów - pani Anny Jedrzejczyk (tel. 502 005 981) i pani Ewy Ociepy (tel. 509 633 746).

Więcej o:
konkurs fotograficzny fotografia drugi frankofoński maraton fotograficzny język francuski miejski dom kultury w radomsku i liceum ogólnokształcące im. f. fabianiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE