Druga odsłona "Wakacji w Zagrodzie Tatarskiej"

W niedzielne popołudnie (19 lipca) rozpoczęła się druga niedziela projektową ph. „Wakacje z Tradycją w Zagrodzie Tatarskiej – II edycja” w Stobiecku Miejskim.

W niedzielne popołudnie (19 lipca) w ramach realizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego 2015 r. Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku rozpoczęło drugą niedzielę projektową ph. „Wakacje z Tradycją w Zagrodzie Tatarskiej – II edycja” w Stobiecku Miejskim.
fot. archiwum muzeum
Niedzielne atrakcje rozpoczęło spotkanie z pszczelarzem Panem Emilem Maciągiem z Gembartówki w gminie Kodrąb, który przygotował prezentację multimedialną oraz zaprezentował prelekcję pt. „Znaczenie pszczoły w ekosystemie”.

Na stoisku znajdowała się fachowa literatura, suplementy diety, szklany ul z pszczołami, a także strój pszczela – największa atrakcja dla dzieci, które chętnie go przymierzały. Każdy mógł także skosztować różnych rodzajów miodu. W tle dla wszystkich odwiedzających Zagrodę przygrywał na akordeonie Pan Witold Fulara.

Punktem kulminacyjnym była prezentacja grupy rekonstrukcyjnej „ZADRUGA WIERCZAN”. Wspaniałą niespodzianką dla dzieci była nauka jazdy na koniku polskim, strzelanie z łuku, a także przejażdżka bryczką.

Projekt dofinansowano ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego.   

Kolejna niedziela projektowa już 2 sierpnia 2015 r.

info: Muzeum Regionalne w Radomsku. Foto: Alina Wilkoszewska, Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w  Radomsku

Więcej o:
muzeum wakacje 2015 zagroda muzeum radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE