Drogi w Kruszynie i Niwie Goszczowskiej oddane do użytku

Drogi w Kruszynie i Niwie Goszczowskiej oddane do użytku Fot. Michał Koski

W piątek, 16 października 2020 r. nastąpiło uroczyste otwarcie dróg w Niwie Goszczowskiej oraz Kruszynie, sfinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych.

Remonty można było przeprowadzić po uzyskaniu przez gminę aż 70 proc. dofinansowania inwestycji z rządowego programu: Funduszu Dróg Samorządowych.

- W ostatnich dwóch latach Bogumile Dyktyńskiej, jako jedynemu włodarzowi z powiatu radomszczańskiego udało się pozyskać środki w ramach tego programu na realizację aż 4 dróg gminnych. Dzięki temu Gmina Wielgomłyny jest liderem na terenie powiatu w pozyskiwaniu środków z Urzędu Wojewódzkiego w ramach programu FDS - mówi radny Rady Powiatu Radomszczańśkiego, Michał Koski.

W tej chwili władze gminy oczekują na rozstrzygnięcie kolejnego naboru. W najbliższych tygodniach przeprowadzony zostanie także długo wyczekiwany remont mostu na rzece Pilicy w Krzętowie.

- Stanie się tak dzięki wnioskowi złożonemu przez Powiat Radomszczański do Wojewody i Prezesa Rady Ministrów. Wcześniej wraz z poseł Anną Milczanowską wielokrotnie interweniowaliśmy w tej sprawie w kilku instytucjach. Ostatnio w Starostwie Powiatowym w Radomsku złożyłem wniosek na opracowanie dokumentacji projektowej, potrzebnej do przeprowadzenia remontu drogi powiatowej na odcinku od Wielgomłyn do miejscowości Perzyny - podkreśla radny Michał Koski.

(info: www.facebook.com/Wielgomlyny)

Więcej o:
powiat radomszczańśki gmina wielgomłyny kruszyna niwa goszczowska drogi fundusz dróg samorządowych
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE