Drogi dziurawe, pieniędzy brak

Drogi dziurawe, pieniędzy brak

Stan dróg powiatowych po sezonie zimowym 2020/2021 był jednym z tematów poruszanych podczas Komisji Rozwoju Powiatu, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Radomszczańskiego, która obradowała zdalnie w poniedziałek 19 kwietnia.

To smutny fakt: stan techniczny nawierzchni jezdni większości dróg powiatowych jest niezadowalający. Wymagają one przeprowadzenia zabiegu remontu w formie nakładki lub nawet przebudowy. Niestety powiatowe finanse nie pozwalają na modernizację wszystkich dróg.

- Stan dróg jest konsekwencją tego, że w budżecie powiatu nie ma wystarczająco dużo pieniędzy na inwestycje. Dokładamy bardzo duże kwoty do oświaty. Gospodarujemy środkami w sposób bardzo oszczędny. W ramach budżetu staramy się wykonywać tylko najbardziej pilne zadania – tłumaczy starosta Beata Pokora.

Obecnie na powiatowych drogach trwają pozimowe remonty cząstkowe. Planowany termin ich zakończenia to 15 maja. Termin ten może się przedłużyć w przypadku występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański drogi dziurawe drogi pieniądze remonty stan dróg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE