Droga wstydu doczeka się modernizacji?

230 centymetrów – tyle wynosiła długość największej dziury zmierzonej na drodze powiatowej pomiędzy Przedborzem, a Żeleźnicą. Dziury prowizorycznie załatano, co jednak nie jest trwałym i satysfakcjonującym mieszkańców rozwiązaniem.

Droga powiatowa pomiędzy Przedborzem, a Żeleźnicą ma wbrew pozorom spore znaczenie dla mieszkańców, którzy codziennie z niej korzystają, ale także dla turystów i sportowców. Dlaczego? To tędy jeżdżą goście ośrodka wschodnich sztuk walki Dojo Stara Wieś. A przybywają z całego kraju, a nawet świata. W ośrodku gościł swego czasu były prezydent Polski Lech Wałęsa. Częstym gościem jest piłkarz polskiej reprezentacji Robert Lewandowski oraz jego żona Anna. Z pewnością  nie jest to powód do dumy, a wręcz przeciwnie...

Sprawą dziurawej drogi zainteresował się w połowie października radny miasta Przedborza, Michał Koski: - Te dziury są nieodłącznym elementem drogi powiatowej na odcinkach od Przedborza aż do końca powiatu radomszczańskiego, w obrębie miejscowości Żeleźnica. Gdzie jest zarządca tej drogi?  Góry Mokre to największe sołectwo na terenie gminy Przedbórz – mówi.

Tragicznie wyglądał też odcinek drogi przebiegający przez wspomnianą wieś Góry Mokre. Ogromne wyrwy straszyły w samym środku tego sołectwa. Niedaleko mieszczą się szkoła podstawowa, przedszkole, kościół, sklepy i skrzyżowanie. A w sobotę odbywają się tu dyskoteki, na które przyjeżdża mnóstwo ludzi. - Droga powiatowa od Przedborza przez Góry Mokre do Żeleźnicy to wyprawa przez mękę. Czy te liczne dziury w nawierzchni wyrosły jak grzyby po deszczu czy są efektem wielu zaniedbań? Proszę o jak najszybszą interwencję w poprawie jakości tej konkretnej drogi. Czy Starostwo Powiatowe w Radomsku nie powinno pomyśleć o gruntownej przebudowie odcinków dróg o numerach P 3910E, P 3911E i P 3914E? Zwykłe łatanie dziur nie wystarczy! - argumentował radny Koski.

Apele pomogły, bowiem po interwencji radnego, Starostwo Powiatowe w Radomsku zadziałało. Drogi zostały prowizorycznie  załatane. To cieszy, jednak zwykłe załatanie dziur w drodze nie rozwiąże problemu. Konieczny jest gruntowny remont zaniedbanej drogi powiatowej. Michał Koski skierował pismo do Starosty Powiatu Radomszczańskiego, w którym poinformował o stanie drogi, nad którą sprawuje nadzór. - Co prawda prowizorycznie załatano dziury, ale trzeba odnotować jaki jest ogólny stan nawierzchni po niewielkich i krótkotrwałych opadach deszczu. Dlatego jak najszybciej trzeba podjąć decyzję o gruntownej przebudowie tej drogi, przynajmniej na najbardziej zużytych jej odcinkach – podkreśla radny Koski.

Więcej o:
droga powiatowa przedbórz żeleźnica góry mokre radny michał koski starostwo dojo stara wieś
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE