Droga do Piskorzeńca: kolejny odcinek już po remoncie

Droga do Piskorzeńca: kolejny odcinek już po remoncie Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Remont drogi w Piskorzeńcu zakończył się. Prace przy modernizacji 790-metrowego odcinka Drogi Powiatowej 3910, biegnącego przez tą wieś, kosztowały 213 363 zł. Zadanie wspólnie sfinansował Powiat Radomszczański oraz Gmina Przedbórz (dotacja w wysokości 35 proc. kosztów).

Oddanie do użytku około 800-metrowego odcinka nawierzchni Drogi Powiatowej 3910 w Piskorzeńcu, to istotny krok w kierunku modernizacji drogi uznawanej kiedyś za jedną z najbardziej zniszczonych dróg powiatowych.

Droga z Przedborza do Piskorzeńca jeszcze do niedawna figurowała na liście najbardziej zniszczonych w całym powiecie. To się jednak zmieniło. W 2019 roku powiat przeprowadził remont ponadkilometrowego odcinka drogi między Przedborzem a Piskorzeńcem (ok. 3 km od granic Przedborza). Oprócz remontu nawierzchni oraz poboczy, przebudowano skrzyżowanie z drogą do Gór Mokrych, wykonano nowe oznakowanie poziome i pionowe. Koszt prac: 493 260 zł., 80 proc kosztów rządowa dotacja (394 608 zł) z Funduszu Dróg Samorządowych.

Następnie, już w 2020 roku przebudową objęte zostały kolejne dwa odcinki drogi powiatowej łączącej Przedbórz z miejscowością Piskorzeniec. Na liczącym 1200 metrów odcinku drogi za Przedborzem wykonano nową warstwę wiążąca (4 cm) oraz warstwę ścieralną (4 cm). Utwardzono pobocza po obu stronach jezdni. Koszt remontu wyniósł 582 039 zł, powiat uzyskał na to zadanie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych (407 427 zł). Prace przy modernizacji drogi w samym Piskorzeńcu zakończyły się w listopadzie.

Więcej o:
powiat radomszczański starostwo radomsko droga piskorzeniec droga gmina przedbórz inwestycja remont
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE