DPS w Radomsku rozszerzył swoje usługi. Wprowadzono opiekę wytchnieniową

DPS w Radomsku rozszerzył swoje usługi. Wprowadzono opiekę wytchnieniową Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Dom Pomocy Społecznej w Radomsku rozszerzył swoje usługi o całodobową opiekę wytchnieniową, a w najbliższym czasie – także o opiekę krótkoterminową. A to oznacza, że DPS otworzy się również na osoby, które pomocy potrzebują tylko przez kilka dni czy tygodni.

To bardzo dobra wiadomość dla członków rodzin lub opiekunów dorosłych osób wymagających nieustannej opieki. Teraz będą mogli spokojnie pomyśleć np. o wyjeździe do sanatorium, na wakacje, czy o planowanym pobycie w szpitalu, nie martwiąc się o los swych podopiecznych.

Celem projektu jest czasowe, doraźne odciążenie takich rodzin i opiekunów, od codziennych obowiązków łączących się ze sprawowaniem opieki, zapewnienie im czasu na odpoczynek i regenerację.

Z opieki wytchnieniowej skorzystać mogą osoby sprawujące bezpośrednią opiekę nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności (oraz orzeczeniami równoważnymi). Ich podopieczni przez okres do 14 dni w roku (czyli w czasie gdy opiekunowie z rożnych powodów nie mogą sprawować opieki) mogą zamieszkać w Domu Pomocy Społecznej w Radomsku, gdzie otrzymają całodobową opiekę i odpowiednie do potrzeb wyżywienie (rekomendowany jest pobyt minimum 3-dniowy).

Uczestnik, któremu przyznano pomoc w postaci usługi opieki wytchnieniowej nie ponosi odpłatności za pobyt w DPS (limit 14 dób!).

Osoby, które są zainteresowane skorzystaniem z takiej możliwości proszone są o kontakt z Powiatowym Centrum Rodziny w Radomsku przy ul. Przedborskiej 39/41, tel. 44 715 07 95.

W najbliższym czasie planowane jest ponadto uruchomienie usługi opieki krótkoterminowej, która pozwoli – już za odpłatnością - na umieszczanie w DPS w Radomsku osób, których opiekunowie z różnych powodów potrzebują czasowego zastępstwa. Szacowana odpłatność pobytu to 210 zł za dobę (limit pobytu – do 30 dni w roku, a w wyjątkowych wypadkach – do 60 dni w roku).

Więcej o:
radomsko dps radomsko opieka wytchnieniowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE