DPS w Radomsku i Placówka Opiekuńcza „Kamil” w kwarantannie

DPS w Radomsku i Placówka Opiekuńcza „Kamil” w kwarantannie

Dom Pomocy Społecznej w Radomsku oraz Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza ,,Kamil” w Strzałkowie zostały objęte prewencyjną kwarantanną ogólną.

- Podjęte zostały niezbędne działania, służące zapewnieniu bezpieczeństwa pensjonariuszom oraz personelowi placówek – zapewnia Starosta Powiatu Radomszczańskiego, Beata Pokora.

Zapadła decyzja o wstrzymaniu cotygodniowej wymiany personelu. W związku z faktem, że 6 maja Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku otrzymał informację o dodatnich wynikach potwierdzających zakażenie wirusem Covid-19 u dwóch pracowników, przygotowujących się do podjęcia pracy w DPS w Radomsku, zarządzona została kwarantanna ogólna tej placówki. Odwołana została cotygodniowa wymiana personelu. Aby wykluczyć ewentualność zakażenia w obrębie DPS, w czwartek 7 maja 2020 r. wszyscy pensjonariusze oraz personel DPS w Radomsku zostaną poddani testom na obecność koronawirusa. Kwarantanna będzie utrzymywana do czasu uzyskania negatywnych wyników tych badań.

Podobna sytuacja ma miejsce w POW ,,Kamil”, gdzie także u dwóch pracowników pozostających w oczekiwaniu na podjęcie pracy, podczas testów wykryto obecność koronawirusa.

Pensjonariusze i personel skoszarowany w DPS w Radziechowicach mają ujemne wyniki testów. Tam zmiana personelu dokonana została zgodnie z planem.

Dalsze postępowanie zależne będzie od wyników wykonanych badań.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus dps radomsko kwarantanna placówka kamil kwarantanna
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE