Dożynki Województwa Łódzkiego w Radomsku

Fot. Wojciech Bojdo

Po czasie żniw, przyszedł moment na podziękowanie za plony. Tym razem rolnicy z całego województwa zjechali do Radomska.

W niedzielę, 21 sierpnia o godz. 11.00 rozpoczęła się dziękczynna msza dożynkowa. Po niej, na scenie przy świątyni rozpoczął się ceremoniał dożynkowy, podczas którego Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Schreiber wraz z przedstawicielami Miasta Radomska oraz powiatu radomszczańskiego, starostą dożynek - Emilem Krakowskim i starościną dożynek - Romą Kluską częstowali mieszkańców chlebem. Na scenie obrzędowej wybrany został najpiękniejszy wieniec tegorocznych dożynek - wygrał ten przygotowany przez KGW Rajsko Małe.

- Przyszliśmy tutaj podziekować wspólnie za dar chleba. Możemy tym wszystkim, którzy swoją ciężką pracą się do tego przysłużyli dzisiaj powiedzieć serdeczne Bóg Zapłać, dziękuję za wasze spracowane ręce, dziękuję za waszą ciężką pracę, dziękuję za to, że jesteście - mówił ze sceny Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Schreiber.

Następnie spod kościoła wyruszył korowód dożynkowy. Uczestniczący w nim samorządowcy, strażacy, KGW i mieszkańcy całego Łódzkiego do przejścia mieli ok. kilometr, do Parku Solidarności.

Wokół Parku rozstawionych jest wiele stoisk - to m.in. stoły kół gospodyń wiejskich z całego województwa. Przygotowane przez nie przysmaki wezmą udział w corocznym wielkim konkursie kulinarnym na „Wytrawne smaki Łódzkiego” oraz „Słodkie smaki Łódzkiego”.

O godz. 16.30 rozpoczną się koncerty. Na głównej scenie wystąpią: zespół „Turnioki”, Dawid Kwiatkowski (godz. 17.30), grupa Feel (godz. 19.05) oraz Ray Wilson (godz. 20.30).

Przez cały czas będzie trwał wielki piknik rodzinny ze strefą wystawienniczą, strefą funduszy unijnych, dmuchanym placem zabaw i atrakcjami dla dzieci, strefą rękodzieła oraz smaczną strefa gastronomiczną. Nie zabraknie stoisk Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, jednostek mu podległych oraz zaprzyjaźnionych. Swój namiot będą miały m.in. służby mundurowe, czyli strażacy, policja oraz wojsko, ale i Łódzka Kolej Aglomeracyjna, a także pszczelarze.

 

 

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Czytaj też: Dawid Kwiatkowski, FEEL i Ray Wilson na Dożynkach Województwa Łódzkiego w Radomsku

Więcej o:
Dożynki Województwa Łódzkiego w Radomsku Radomsko dożynki dożynki Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE