Dowiedz się jak przygotować karoserię na kontakt z solą drogową?

Dowiedz się jak przygotować karoserię na kontakt z solą drogową?

Sól drogowa nie jest najdoskonalszym środkiem ochrony dróg przed lodem, bo niekorzystnie wpływa na środowisko, a jej skuteczność spada przy temperaturach poniżej 10 stopni Celsjusza. Przede wszystkim stanowi ogromne zagrożenie dla karoserii aut. Ze względów ekonomicznych drogowcy prędko z niej nie zrezygnują, dlatego przed sezonem zimowym warto pomyśleć o zabezpieczeniu samochodu przed negatywnym wpływem chlorku sodu.

Regularne mycie karoserii

W trakcie zimy nie należy rezygnować z mycia samochodu, jednak najlepiej przeprowadzać je w dodatnich temperaturach, w zadaszonej myjni lub garażu. Pozwoli to usunąć nadmiar zgromadzonej na karoserii soli drogowej. Newralgiczne powierzchnie stanowią wnęki nadkoli – idealne miejsce do rozwoju korozji. Mycie należy przeprowadzać delikatnie, aby nie porysować karoserii resztkami piasku. Duże znaczenie ma także wysuszenie auta przed wyruszeniem w drogę w ujemnych temperaturach oraz nasmarowanie uszczelek.

Wypełnienie ubytków w lakierze

Przed rozpoczęciem sezonu zimowego warto dokładnie obejrzeć lakier w poszukiwaniu ubytków, a następnie zadbać o ich uzupełnienie. Wszelkie rysy i odpryski to miejsca, w których łatwo gromadzi się solanka i rozpoczyna proces korozji. Dobra kondycja lakieru zapobiega temu zjawisku.

Glinkowanie i woskowanie karoserii

Glinkowanie lakieru to sprawdzony sposób, aby karoseria pozostała pozbawiona brudu i gładka, co będzie zapobiegać gromadzeniu się solanki. Po glinkowaniu warto przeprowadzić również woskowanie karoserii. Powierzchnia lakieru pokryta woskiem jest zdecydowanie mniej podatna na przyleganie błota pośniegowego i soli drogowej.

Konserwacja podwozia i kół

Zabezpieczenia przed zimą wymaga również podwozie. Dotyczy to zwłaszcza starszych aut, w których blacha często nie była ocynkowana. Do konserwacji podwozia służą specjalne preparaty na bazie mieszanki bitumiczno-kauczukowej. Przed zabiegiem podwozie wymaga dokładnego oczyszczenia. Tego samego wymagają ponadto felgi. Chociaż we współczesnych samochodach są odporne na korozję, zbierające się w ich obszarze błoto bardzo negatywnie wpływa na opony.

Szykujesz auto do zimy i potrzebujesz niezbędnych preparatów? Odwiedź sklep Aparts pod adresem https://aparts.pl/. Oprócz doskonałej jakości części i podzespołów znajdziesz w nim w atrakcyjnych cenach również przydatne akcesoria i kosmetyki samochodowe!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE