Dowiedz się, dlaczego potrzebujesz poduszki ciążowej!

Dowiedz się, dlaczego potrzebujesz poduszki ciążowej!

Historia poduszek ciążowych sięga czasów starożytnych, a dokładnie Grecji oraz Egiptu. Już wtedy kobiety sięgały po poduszki ciążowe, by zapewnić sobie wygodny sen oraz ulgę w dolegliwościach związanych z nadprogramowym ciężarem w postaci powiększonego brzucha. Obecnie moda na poduszki ciążowe powraca – a wszystko przez ich zbawienne właściwości! Nowoczesne poduszki ciążowe zaprojektowane są w taki sposób, by jak najlepiej pomagać kobietom zarówno w trakcie, jak i po ciąży. Wyposażona w wyjątkowe funkcje pozwalające zapewnić wygodę i bezpieczeństwo, polecane są wszystkim kobietom. Poduszka ciążowa może również pełnić wsparcie w procesie karmienia piersią; to właśnie dzięki niej mama może wygodnie oraz bezpiecznie karmić swoje dziecko, zapewniając mu odpowiednie wsparcie oraz pożądany komfort.

Czym kierować się przy wyborze poduszki ciążowej?

Poduszka ciążowa ma na celu przede wszystkim zapewnić wygodną pozycję podczas odpoczynku. Zapewnia podparcie najważniejszych części ciała oraz zapobiega uciskania płodu na naczynia krwionośne, przez co przyszła mama minimalizuje ryzyko żylaków oraz różnych innych zaburzeń, które związane są z transportem krwi do łożyska oraz płodu.

Współczesny rynek obfity jest w szereg różnego rodzaju poduszek ciążowych, wśród których możemy wymienić między innymi:

  • poduszki w kształcie litery „C” - nazywane również „rogalami”, zapewniają komfortowy sen na boku; ich głównym zadaniem jest wsparcie głowy, kręgosłupa, a także odciążenie stawów biodrowych;
  • poduszka w kształcie litery „J” - poduszka działa kojąco przede wszystkim na kręgosłup i stawy biodrowe; podobnie jak pierwszy omawiany typ poduszki, pozwala załagodzić ból kręgosłupa, będąc przydatnym po porodzie podczas karmienia maluszka;
  • poduszka w kształcie cyfry „9” - dostępna między innymi na stronie sklepu internetowego 3kiwi.pl, cieszy się obecnie największą popularnością spośród wszystkich poduszek ciążowych; jej główną zaletą jest przede wszystkim podparcie całej linii ciała, włącznie z brzuszkiem i plecami; dwie strefy twardości, miękka i twarda, zapewniają maksymalny komfort wypoczynku, swobodę ruchów, a także umożliwiają zmianę pozycji ciała na prawy bok oraz plecy.

Wybierając poduszkę ciążową, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia, takie jak łatwo zdejmowane obszycie do prania, materiał wykonania poduszki, a także jej rozmiar, wagę czy wypełnienie. Dobrze, aby poduszka ciążowa pochodziła ze sprawdzonego sklepu – jak na przykład 3kiwi. Sprzedawca oferuje topowe produkty znanych marek, które cieszą się ogromną popularnością wśród wszystkich współczesnych rodziców.

Jak efektywnie spać w ciąży i się wysypiać?

Zakup poduszki ciążowej to jedno – należy jeszcze nauczyć się jej prawidłowo używać. Dzięki temu ma się pewność, że specjalistycznie skonstruowany kształt poduszki pozytywnie oddziałuje na całe ciało, kręgosłup i samo dziecko. Używając poduszki ciążowej, powinno się przede wszystkim spać na lewym boku, ze zgiętymi kolanami. Taka pozycja zapewnia komfortowy wypoczynek oraz relaks, a wszystko dzięki odciążeniu zmęczonych mięśni oraz kręgów. Układając poduszkę pomiędzy kolanami, zapobiega się powstawaniu obrzękowi stóp, żylakom i zakrzepom. Poprawne użytkowanie ciążowej poduszki powoduje zmniejszenie napięcia tkanki skórnej na brzuchu, tym samym ograniczając zjawisko powstawania rozstępów. Jak widać, korzyści dotyczących spania wraz z poduszką ciążową jest naprawdę wiele. Można osiągnąć je wszystkie, używając gadżetu w sposób prawidłowy, zgodny z instrukcjami. Marzysz o doskonałej jakości snu? Postaw na poduszkę ciążową!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE