Dotrzymali słowa. Szpital przyjmie pacjentów w tym roku

Do grudnia zakończy się największa w historii istnienia powiatu radomszczańskiego inwestycja. Mowa o budowie szpitala powiatowego, zlokalizowanego przy ul. Jagiellońskiej w Radomsku.... ››

Do grudnia zakończy się największa w historii istnienia powiatu radomszczańskiego inwestycja. Mowa o budowie szpitala powiatowego, zlokalizowanego przy ul. Jagiellońskiej w Radomsku. Przyszpitalne przychodnie specjalistyczne przyjmą pacjentów w najbliższych dniach, a chorzy na oddziały powinni trafić w listopadzie.

 

O tym istotnym dla mieszkańców powiatu radomszczańskiego wydarzeniu poinformowali na konferencji prasowej starosta Jerzy Kaczmarek, wicestarosta Bożena Nowacka, członek zarządu powiatu Dionizy Łysik, kierownik ds. inwestycji radomszczańskiego starostwa Beata Pokora oraz dyrektorzy szpitala: Czesław Kapała i Zdzisław Dawid.

 

- Budowa szpitala na pewno w tym roku zostanie zakończona. Do tej pory około 80 proc. całości obiektów zostało przekazanych w użyczenie dyrekcji placówki. Do 15 grudnia chcemy się ze wszystkim uporać - zapewnia starosta Jerzy Kaczmarek.

 

W pierwszej kolejności dla pacjentów zostaną otwarte przyszpitalne przychodnie.

 

- W najbliższych dniach zostaną oddane poszczególne segmenty części parterowej. Natomiast zafunkcjonowanie oddziałów to dłuższy przedział czasowy. Według mnie, do końca listopada większość oddziałów powinna już być oddana - zapewnia Zdzisław Dawid, dyrektor ds. technicznych Szpitala Powiatowego w Radomsku.

 

Dyrekcja ma ręce pełne roboty nie tylko z oddaniem placówki na potrzeby pacjentów. Myśląc o nich, zabiega również o nowe usługi medyczne.

 

- Chcemy pozyskać te usługi, których w starym szpitalu nie było. Po spotkaniu z dyrektorem Narodowego Funduszu Zdrowia mogę z całą śmiałością powiedzieć, że już od 1 stycznia 2011 roku będzie ogłoszony nowy konkurs z zakresu hospitalizacji w oddziale neurologicznym z pododdziałem udarowym, na zabiegi okulistyczne w oddziale chirurgii jednego dnia oraz na usługi z zakresu chemioterapii. Będzie ponadto ogłoszony konkurs na kardiologię inwazyjną, po uzgodnieniach z konsultantem krajowym, ale nie umiem powiedzieć, kiedy to nastąpi - wylicza dyrektor Czesław Kapała. - Nie wykluczam też ewentualności poszerzenia usługi chirurgii ogólnej o oddział podortopedii. Mamy odrębną umowę na ortopedię urazową. W ramach chirurgii mamy wydzielonych tylko kilka łóżek, zatem ten kontrakt nie jest duży, a potrzeby są ogromne. Jest zapowiedź, że przejdziemy do renegocjacji tejże umowy na dzień 1 stycznia - wyjaśnia.

 

Szpital przy ul. Jagiellońskiej będzie najnowocześniejszym w województwie łódzkim. Sprzęt w nim zainstalowany pochodzi z tzw. najwyższej półki. Dyrekcja placówki zapewnia, iż pacjenci mogą spać spokojnie, jeżeli chodzi o jego obsługę.

 

- Zostaną przyjęci nowi lekarze, głównie tych specjalizacji, których dotychczas u nas nie było. Chcę podkreślić, iż personel medyczny obecnie zatrudniony w naszej placówce od kilkunastu miesięcy podnosi i doskonali swoje kwalifikacje oraz umiejętności - zauważa dyrektor Kapała. - Tylko do tej pory wpłynęło 650 podań osób zainteresowanych pracą w naszym szpitalu. Wiadomości o sprzęcie, jaki posiadamy w nowym szpitalu, bardzo szybko się rozeszły. Niestety, na aż taki rozrost zatrudnienia nie możemy sobie pozwolić - dodaje.

 

Budowa szpitala przy ul. Jagiellońskiej rozpoczęła się przed 20 laty. Do chwili obecnej inwestycja pochłonęła 200 mln złotych. Do tej kwoty należy dołożyć blisko 35 mln złotych, które Zarząd Powiatu Radomszczańskiego pozyskał na wyposażenie placówki w najnowocześniejszy sprzęt.

 

mbb

 

Artykuł pochodzi z Tygodnika Po prostu Informacje, nr wydania 40/2010 z 10 października 2010 r.

Więcej o:
szpital remonty inwestycje
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE