Dotacje na remonty zabytkowych kościołów

Dotacje na remonty zabytkowych kościołów

Pięć zabytkowych kościołów z terenu powiatu radomszczańskiego, otrzymało dofinansowanie z samorządu województwa łódzkiego na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych.

Konkurs na udzielenie dotacji na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach odbył się na przełomie marca i kwietnia. O dofinansowanie mógł ubiegać się każdy, kto posiada tytuł prawny do zabytku wpisanego do rejestru zabytków województwa łódzkiego.

Kto otrzyma wsparcie?

75 tys. zł. otrzyma parafia pw. Św. Lamberta w Radomsku (kościół parafialny neobarokowy1869-76). Za te pieniądze uda się wykonać remont budynku kościoła -prace remontowe części dachu, zabezpieczenie fundamentów i osuszanie ścian kościoła

Parafia katolicka pw. Wszystkich Świętych w Rzejowicach (kościół parafialny pw. Wszystkich Świętych) w gm. Kodrąb otrzyma 75 tys. zł na prace ratunkowe kościoła -II część remontu ścian i dachu.

Rzymskokatolicka parafia pw. Św. Mikołaja w Żeleźnicy, 18 450 zł pozyskała na konserwację ołtarza bocznego (strona południowa).

Z kolei 75 tys. zł na renowację balkonu wieży, otrzyma parafia rzymskokatolicka pw. św. Aleksego w Przedborzu.

Na remont kościoła parafialnego pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Żytnie przeznaczone będzie 75 tys. zł

Więcej o:
dofinansowanie dofinansowanie radomsko. kościół radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE