Dotacja dla radomszczańskiego szpitala. Co udało się kupić?

Dotacja dla radomszczańskiego szpitala. Co udało się kupić? Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Decyzją wojewody, Szpital Powiatowy w Radomsku otrzymał ponad 900 tys. złotych z budżetu centralnego. Dzięki dotacji możliwy był zakup sprzętu na Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, który będzie wykorzystywany do walki z koronawirusem. Jaki sprzęt został zakupiony?

- W trudnym czasie pandemii dzięki pozyskanym środkom udało się bardzo szybko wzmocnić Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i inne jednostki w niezbędny sprzęt medyczny. Zakupiliśmy 4 łóżka intensywnej terapii, 2 respiratory, 3 kardiomonitory umożliwiające monitoring parametrów życiowych pacjentów, 10 pomp infuzyjnych, 2 pulsoksymetry, tor wizyjny do udrażniania i diagnostyki układu oddechowego, 2 aparaty EKG, 2 ssaki elektryczne, 1 defibrylator, 3 materace przeciwodleżynowe, urządzenie do kompresji klatki piersiowej, przenośny dekontaminator powietrza - czytamy w komunikacie Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Zakupione urządzenia mogą być użyte osobno jak również w całości tworzyć dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów z COVID-19.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko szpital powiatowy w radomsku dotacja oddział zakaźny zakup sprzętu
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE