„Doświadczalnia” - nowa wystawa w radomszczańskim muzeum

Fot. Klaudia Gajda

W Muzeum Regionalnym w Radomsku na zwiedzających czeka już nowa wystawa „Doświadczalnia” ze zbiorów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w Krakowie. W środę ustawiono wszystkie eksponaty, a już od czwartku można samemu eksperymentować.

„Doświadczalnia” to niezwykła, interaktywna ekspozycja. Przybliża zagadnienia nauk ścisłych z takich dziedzin jak: biologia, fizyka i matematyka. Zmusza do aktywności i eksperymentowania.

Wystawa składa się z ok. 60 niewielkich zabawek naukowych. Zwiedzanie ekspozycji zatem to nauka przez zabawę, to nauka poprzez działanie. Bazą wystawy jest doświadczenie, które motywuje, napędza do samodzielnego eksperymentowania.

Obiekty prowokują do aktywności, a zwiedzający jest eksperymentatorem. Dzięki prezentowanym eksponatom można wykonać doświadczenia z różnych dziedzin nauki: matematyki, fizyki, biologii. Poznać tajniki funkcjonowania narządów zmysłów, sposób tworzenia hologramu, postrzegania barw, iluzji optycznych.

- Wystawa ta gromadzi kilkadziesiąt doświadczeń z różnych dziedzin, znajduje się tu np. dużo łamigłówek. Każde z doświadczeń posiada krótki opis i to ma wzbudzić w widzu zainteresowanie nad tym co właśnie zrobił. Dobraliśmy łamigłówki tak by były jak najbardziej ciekawe, łatwe ale i budzące zaciekawienie. Pozwalają one wyjaśnić bardzo dużo zjawisk fizycznych, z którymi mamy na co dzień do czynienia, ale nie zawsze jesteśmy tego świadomi – tłumaczy Marcin Banaś z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w Krakowie.

Ekspozycja adresowana jest do odbiorców w różnym wieku, zarówno starsi jak i młodsi będą mogli aktywnie działać na różnych polach edukacji. Ekspozycja będzie prezentowana do 25 kwietnia. Bilety: normalny – 6zł/os, ulgowy: 3 zł/os.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
muzeum radomsko wystawa doświadczalnia wystawa radomsko muzeum wystawa uniwersytetu krakowskiego wystawa radomsko interaktywna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE