Dominika Szwed-Kipigroch kandydatką w plebiscycie ZHP

Komendantka radomszczańskiego hufca ZHP startuje w plebiscycie "Niezwyczajni, jakich wielu"

Komendantka radomszczańskiego hufca ZHP startuje w plebiscycie "Niezwyczajni, jakich wielu".

"Niezwyczajni, jakich wielu" to plebiscyt organizowany z okazji przypadającego 22 lutego Dnia Myśli Braterskiej - święta przyjaźni harcerzy i skautów z całego świata. Święto to jest obchodzone od wielu lat, ale plebiscyt odbywa się po raz pierwszy. Ma on za zadanie promować instruktorów, którzy w 2011 roku osiągnęli niezwykłe efekty w pracy wychowawczej, kształceniowej, animacyjnej lub w innych obszarach służby w Związku Harcerstwa Polskiego. Plebiscyt podzielono na pięć kategorii. W każdej z kategorii nominowano pięć osób:

- Harcerska osobowość roku
- Instruktor Nieprzetartego Szlaku (ruch drużyn harcerskich skupiających dzieci i młodzież specjalnej troski)
- Młody lider
- Instruktor szczepu/hufca (w tej kategorii startuje Dominika)
- Nominacja kapituły - Zielony bilet (w kapitule zasiada m.in. Naczelniczka ZHP harcmistrzyni Małgorzata Sinica)

Dlaczego Dominika?

W taki sposób scharakteryzowano podharcmistrzynię Dominikę Szwed-Kipigroch nominując ją do konkursu:
"Phm. Dominika Szwed-Kipigroch jest od 2005 r. instruktorką ZHP. Od początku 2010 roku jest komendantką Hufca Radomsko. Podczas zjazdu hufca w październiku 2011 r. ponownie została wybrana na tę funkcję. Hufiec Radomsko jest najliczniejszą organizacją pozarządową w powiecie radomszczańskim. Zrzesza około 650 zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów. Dominika stoi na czele hufca, który organizuje akcje letnie i zimowe dla kilkuset osób, festiwal artystyczny OPAL o zasięgu ogólnopolskim oraz liczne imprezy miejskie i powiatowe, które są profesjonalnymi inicjatywami na stale wkomponowanymi w lokalną społeczność. Dominika ma prawdziwą artystyczną duszę – jej pasja do sztuki przewija się w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Bierze udział w recitalach w naszym mieście, prowadzi Harcerską Grupę Teatralną, a ponadto podjęła kolejne studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie - Filii we Wrocławiu na kierunku reżyseria teatru dzieci i młodzieży".

Jak głosować?

Głosuje się w serwisie Facebook. Należy wejść na stronę Dzień Myśli Braterskiej 2012 i ją polubić. Następnie należy wejść w zakładkę "Głosowanie". Każdy ma możliwość oddania jednego głosu w każdej z pięciu kategorii. Głosować więc można raz w każdej z kategorii - za każdym razem podając swój adres e-mail. Po oddaniu głosu na ten adres zostanie automatycznie przesłana informacja z linkiem, na który trzeba kliknąć, by głos został zaliczony. Ze względu na duże obciążenie serwera e-mail z linkiem aktywacyjnym może dotrzeć nawet po kilku godzinach. Oddawać glosy można aż do 15 lutego.

Co dalej?

Zgodnie z regulaminem plebiscytu (regulamin ten znajduje się także na stronie Dzień Myśli Braterskiej 2012 na Facebooku) wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali z okazji Dnia Myśli Braterskiej - ok. 22 lutego. Termin pewnie się przesunie, bo akurat ten dzień wypada w środku tygodnia.

Końcowy sukces każdego z nominowanych instruktorów byłby ogromnym wyróżnieniem nie tylko dla członków ZHP z danego miasta czy powiatu, ale również potwierdzeniem docenienia tych osób wśród lokalnej społeczności. Warto także dodać, że Dominika już teraz znalazła się w gronie 25 instruktorów, którzy zostali nominowani przez kapitułę spośród 91 zgłoszeń.

 

Radomsko24.pl zachęca więc do oddania głosu na Druhnę Dominikę!

Więcej o:
harcerstwo zhp plebiscyt dominika szwed-kipigroch hufiec radomsko facebook głosowanie zhp radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE