Dom z Serca dla Pani Magdy i jej wielodzietnej rodziny z Wierzbicy pod Radomskiem jest już gotowy!

Fot. Klaudia Gajda

W piątek 26 marca, odbyło się uroczyste przekazanie kluczy. Na wydarzenie zaproszeni zostali wszyscy partnerzy projektu, interesariusze oraz media. Rodzina będzie mogła wprowadzić się do swojego nowego domu jeszcze przed Świętami Wielkanocy.

Dzięki współpracy ponad 20 partnerów rodzina już może zamieszkać w domu o powierzchni 220 m2. Znajduje się w nim 9 pokoi z 4 łazienkami, dwiema garderobami. Dom został wykończony pod „klucz” i jest przestrzenią do życia, w której dzieci będą miały odpowiednie warunki do nauki i rozwijania talentów. Wyposażono go również w stałe szerokopasmowe łącze internetowe oraz nowe komputery i tablety.

- Bardzo się cieszymy, że pomimo trudności związanych z pandemią udało nam się zrealizować projekt na czas. Pani Magda będzie mogła spędzić Święta Wielkanocne w nowym, komfortowym domu. Dziękuję wszystkim partnerom za ich zaangażowanie. Dzięki Wam mogliśmy razem odmienić los tej rodziny. Zachęcam inne firmy do podejmowania podobnych akcji wsparcia -  mówił Dariusz Blocher, Prezes Zarządu Budimex SA.

Implusem do zorganizowania akcji Dom z Serca była trudna sytuacja 16-osobowej rodziny Pani Magdy. W 2020 roku media zainteresowały się jej losem, ponieważ sąd zdecydował o odebraniu matce prawa do opieki nad jedenaściorgiem niepełnoletnich dzieci. Decyzja ta miała zapaść ze względu na trudne warunki mieszkaniowe. Prezes Budimeksu – Dariusz Blocher, poruszony historią, postanowił pomóc rodzinie. W ten sposób narodziła się akcja Dom z Serca, w ramach której, przy współpracy ponad 20 firm, w Wierzbicy koło Radomska powstał przestronny dom.

- W imieniu całej mojej rodziny dziękuję wszystkim osobom, które były zaangażowane w budowę i wykończenie domu. To piękny gest - mówiła pani Magda, główna beneficjentka projektu Dom z Serca.

Na kanale firmy Budmiex można zobaczyć nagrania z budowy domu.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
dom z serca dom wierzbica pani Magda Wierzbica dom dla rodziny wielodzietnej gmina Ładzice Budimex
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE