Dojo w Starej Wsi ma już 10 lat

Dojo w Starej Wsi ma już 10 lat Fot. Starostwo Powiatowe

Jubileusz 10-lecia działalności obchodziło Europejskie Centrum Budo – Dojo w Starej Wsi.

Znane nie tylko w kraju, ale i za granicą Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki to nowoczesny obiekt wspaniale wkomponowane w nadpiliczny krajobraz pól i lasów Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Bez wątpienia można mówić o nim jako o wizytówce Powiatu Radomszczańskiego

Jak podkreślał gospodarz uroczystości Paweł Krzywański, prezes Fundacji Rozwoju Karate Tradycyjnego, Centrum Budo – Dojo jest najlepszym przykładem tezy, że marzenia się spełniają. To miejsce powstałe z pasji, zamiłowań i chęci propagowania zdrowego, opartego na sportowych ideałach życia. Przez ostatnie 10 lat odbyło się tu wiele sportowych szkoleń, obozów i zgrupowań, a treningi prowadzone są w duchu filozofii budo, w zgodzie z duchem japońskich sztuk walki, opartym na kodeksie bushido.

W uroczystości, której gościem honorowym był Tsukaasi Kawada, ambasador Japonii w Polsce uczestniczyli przedstawiciele władz Powiatu Radomszczańskiego: starosta Beata Pokora, wicestarosta Jakub Jędrzejczak oraz Członek Zarządu Powiatu Ewa Gajzler.

info: Starostwo Powiatowe

Więcej o:
dojo starw wieś karate dojo stara wieś jubileusz dojo stara wieś
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE