Dofinansowanie na remont pomnika

Magistrat otrzyma 64 tysiące złotych na remont Pomnika na kwaterze żołnierzy Wojska Polskiego, Armii Czerwonej i cywilnych ofiar wojny, który znajduje się na Nowym Cmentarzu.

Magistrat otrzyma 64 tysiące złotych na remont Pomnika na kwaterze żołnierzy Wojska Polskiego, Armii Czerwonej i cywilnych ofiar wojny, który znajduje się na Nowym Cmentarzu. W skład tej kwoty wchodzi 55 tysięcy przekazane przez Radę Ochrony Pamięci Walk Męczeńskich i 9 tysięcy podarowane przez Łódzki Urząd Wojewódzki.


Możliwość otrzymania dofinansowania pojawiła się, kiedy prace sondażowe wykonywane tam przez archeologów w 2011 roku potwierdziły, że było to miejsce pochówku poległych w latach wojennych i dlatego Łódzki Urząd Wojewódzki przekaże pieniądze na remont.

 

Renowacja będzie polegała między innymi na obłożeniu jego bryły granitowymi płytami oraz umieszczenie tablic memorialnych informujących o tym, że w grobie spoczywają polegli podczas wojny na terenie powiatu radomszczańskiego żołnierze.

 

Projekt do wglądu otrzymała także Ambasada Federacji Rosyjskiej, która go zaakceptowała i nie wyraziła żadnych uwag do braku symboliki wojskowej na pomniku i w jego obrębie.

Więcej o:
renowacja pomnika ofiar wojny nowy cmentarz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE