Dodatkowe patrole policji na terenie gminy Kamieńsk

Dodatkowe patrole policji na terenie gminy Kamieńsk Fot. Urząd Miasta Kamieńsk

We wtorek, 8 października burmistrz Kamieńska Bogdan Pawłowski oraz komendant Powiatowy Policji w Radomsku insp. Piotr Nowicki podpisali porozumienie w sprawie służb ponadnormatywnych na terenie gminy Kamieńsk.

W trakcie spotkania poruszono temat bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Kamieńsk związany z budową autostrady A1 oraz zagrożeniami z tego wynikającymi. Dzięki podpisanemu porozumieniu o zorganizowanie służb ponadnormatywnych ze środków samorządu terytorialnego na drogach ma być bezpieczniej.

Dodatkowe służby funkcjonariuszy radomszczańskiej policji powstaną w oparciu o analizę natężenia ruchu drogowego oraz realne zagrożenia bezpieczeństwa. Wnioski burmistrza posłużą do sporządzania miesięcznego harmonogramu, w którym zostaną ujęte miejsca pełnienia służby.

Policyjne patrole będą dbały o ład i porządek publiczny w miejscach najbardziej zagrożonych, gdzie często dochodzi do łamania przepisów prawa. Są to szczególnie rejony skrzyżowań z drogą krajową nr 91, jak również drogi wojewódzkie, które przebiegają przez teren miasta i gminy Kamieńsk.

Na powyższy cel władze Kamieńska wyasygnowały kwotę 5 tysięcy złotych, co ma zapewnić ciągłość służb ponadnormatywnych do końca bieżącego roku, a tym samym w jak najwyższym stopniu poprawić poziom bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców.

Więcej o:
kamieńsk patrole ponadnormatywne gmina kamieńsk patrole policji kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE