Dodatek węglowy. Pieniądze trafiły do ŁUW, a stamtąd do gmin

Dodatek węglowy. Pieniądze trafiły do ŁUW, a stamtąd do gmin Fot. arch. redakcji

Na stronie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego ukazała się informacja, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska przelało na konto urzędu pieniądze na wypłatę dodatków węglowych.

- Ministerstwo Klimatu i Środowiska, po przeanalizowaniu przesłanych przez wojewodę wniosków, przelało dziś (21 września - red.) na konto urzędu fundusze na wypłatę dodatków węglowych – brzmi urzędowy komunikat.

Tym samym pieniądze zostaną przelane do gmin, więc już wkrótce trafią do beneficjentów. Tempo wypłaty dla wnioskodawców zależy obecnie od służb finansowych poszczególnych gmin województwa łódzkiego. Zgodnie z ustalonym harmonogramem urząd wojewódzki złożył zapotrzebowanie w kwocie 616 274 829 zł.

Ministerstwo Klimatu i Środowska  przypomniało, że weszła w życie nowelizacja przewidująca więcej czasu na rozpatrzenie wniosków przez gminy. Od wtorku, 20 września jest na to nie miesiąc od złożenia wniosku, ale dwa miesiące. Wnioski na dodatek węglowy można składać do 30 listopada w wyznaczonych urzędach poszczególnych gmin.

 

Więcej o:
dodatek węglowy węgiel mops
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE