Dobrze płatna praca czeka - W tych branżach brakuje rąk do pracy

Dobrze płatna praca czeka - W tych branżach brakuje rąk do pracy

Wysokie zarobki i praca blisko domu? Niektóre branże oferują takie możliwości. Inne proponują częste przebywanie w delegacjach, ale płacą jeszcze więcej. Zobacz, gdzie znajdziesz pracę szybko i ile w niej zarobisz.

Zacznij karierę w branży IT

Szukasz dobrze płatnej pracy, masz umysł ścisły i smykałkę do komputerów? Branża IT czeka na ciebie z otwartymi ramionami! Mimo bardzo wielu chętnych ciągle brakuje rąk do pracy. To efekt błyskawicznego rozwoju tego sektora, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Stale poszukiwani są programiści, analitycy, testerzy i administratorzy, zarówno baz danych i sieci, jak i systemów.

Branża IT już na starcie oferuje wysokie zarobki, przekraczające 4 000 zł brutto. Trzeba też wiedzieć, że wraz z doświadczeniem wynagrodzenie rośnie i to bardzo szybko. I co ciekawe, wyższe wykształcenie w tej branży nie jest warunkiem koniecznym do podjęcia pracy. O wiele bardziej liczą się faktyczne umiejętności. Praca w Częstochowie – GoWork dobitnie to potwierdza.

Chcesz pracować blisko domu? Zatrudnij się w sklepie!

I to najlepiej w sieci marketów lub dyskontów. Te sklepy w ostatnim czasie wysforowały się na pozycje liderów, jeśli chodzi o wynagrodzenia w handlu detalicznym. Praca w systemie zmianowym, także w godzinach nocnych, wynagradzana jest na poziomie 3500 zł brutto dla początkujących i podwyżką już po roku pracy. Do tego trzeba doliczyć benefity pozapłacowe, wśród których znajdują się tak ciekawe punkty, jak karta MultiSport czy prywatne ubezpieczenie medyczne.

Plusem pracy w handlu jest brak konieczności dojazdów. Dziś sieci dyskontowe mają sklepy niemal w każdym mieście lub większej wsi, więc nietrudno o zatrudnienie blisko domu.

Dobrze płatna praca i częste wyjazdy. Zostań kierowcą

Kierowcy legitymujący się prawem jazdy kategorii C + E nie muszą bać się o zesłanie na bezrobocie. Dla nich pracy jest bardzo dużo i to dobrze płatnej. Kierowca, który zgodzi się na jazdę w trasy międzynarodowe, otrzyma co miesiąc co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. Warunkiem jest zgoda na pracę w weekendy, święta i w godzinach nocnych, a także znajomość przepisów drogowych krajów tranzytowych i docelowych. Dodatkowym atutem będzie znajomość, przynajmniej podstawowa, języków obcych.

Brakuje pracowników w budownictwie i wykończeniowce

Boom na rynku mieszkań i domów znalazł swoje odzwierciedlenie w większej ilości ofert pracy dla cieśli, spawaczy, monterów rusztowań, murarzy i ich pomocników, instalatorów elektrycznych i sanitarnych oraz specjalistów od obsługi maszyn budowalnych. Deweloperzy budują nowe domy i całe osiedla niemal z prędkością światła, a zapewne robiliby to jeszcze szybciej, gdyby nie dramatyczny brak pracowników. Jeśli masz predyspozycje do pracy na budowie (jesteś sprawnym fizycznie mężczyzną) nie wahaj się, możesz liczyć na darmowe przeszkolenie. Zarobki w branży budowalnej zawsze kształtowały się wysoko, w tej chwili, w dobie rynku pracownika, są wyjątkowo atrakcyjne.

Zostań doradcą klienta

Doradca klienta potrzebny jest niemal w każdej firmie. Sęk w tym, że brakuje fachowców w tej dziedzinie. Stąd też duża konkurencja między pracodawcami i wysokie zarobki dla osób, które mają już doświadczenie.

Zadaniem doradcy klienta jest szeroko pojęta obsługa posprzedażna. W jej zakres wchodzi zarówno utrzymanie klienta dla firmy, jak i rozpatrywanie reklamacji. Tylko niektóre branże wymagają wyższego wykształcenia. Należy do nich np. branża medyczna. Częściej jednak zwraca się uwagę na tzw. kompetencje miękkie: empatię, cierpliwość, umiejętność pracy w zespole, pod presją czasu.

Pracuj jako logistyk

Praca logistyka to prawdziwe wyzwanie, odpowiada on bowiem za całokształt działalności firmy, przede wszystkim za płynność na wszystkich etapach produkcji, począwszy od zamówień surowców, poprzez samą produkcję, aż po sprzedaż. W małych firmach wystarcza jeden logistyk, duże potrzebują często całych działów logistyki. Ta druga opcja to okazja dla osób, które dopiero startują w branży logistycznej. W małych firmach zatrudnia się przede wszystkim logistyków z doświadczeniem. Jeśli chodzi o zarobki, to są zależne od branży i zakresu obowiązków, niemniej na pewno nie należą do niskich.

Jesteś kucharzem? Restauracje czekają na ciebie!

Branża gastronomiczna mocno ucierpiała w czasie pandemii i bardzo odczuła odpływ pracowników. Sporo osób, które wcześniej pracowały w gastronomii, podjęły trud przekwalifikowania się i nie chce już wracać do poprzedniego zawodu. Dla restauratorów to spory problem. Między innymi dlatego zarobki oferowane kucharzom są znacznie wyższe niż przed pandemią. Jeśli masz kwalifikacje, możesz aplikować już dziś.

 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE