Dobryszyce najlepsze na mistrzostwach wjewództwa w tenisie

Złoty medal mistrzostw województwa w tenisie stołowym wywalczyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach - reprezentanci powiatu radomszczańskiego. Tym samym chłopcy zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski.
Mistrzostwa Wojewódzkie w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców Szkół Podstawowych rozegrane zostały 20 lutego br. w hali przy ZS-G nr 4 w Radomsku.

W zawodach brały udział po dwa najlepsze zespoły z sześciu rejonów województwa łódzkiego. W finale A (o miejsca 1 - 4) grali reprezentanci dwóch rejonów: bełchatowskiego - ZS-P w Dobryszycach i SP w Janowie pow. bełchatowski oraz rawskiego - SP 2 z Rawy Maz. i SP w Mastkach pow. łowicki.

W wyniku gier systemem "każdy z każdym" okazało się, że najlepszym zespołem w województwie łódzkim są uczniowie z Dobryszyc. Mateusz Zborowski, Hubert Kowalski i Mateusz Czapla wygrali wszystkie swoje mecze i zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski. Do zawodów przygotowywał ich Mateusz Makowski.

Drugie miejsce zajęli uczniowie z SP 2 w Rawie Mazowieckiej, trzecie - SP Janów i czwarte SP Mastki.

Miłą niespodziankę sprawiły nam też dziewczęta z PSP nr 9 w Radomsku: Oliwia Kowalska i Kinga Więcławska, które 19 lutego wystartowały w Mistrzostwach Województwa w Łodzi i wywalczyły tam bardzo dobre czwarte miejsce. Ich opiekunem jest Przemysław Rembiasz.