Doborowy Czwartek z radomszczańską policją

Doborowy Czwartek z radomszczańską policją Fot. KPP Radomsko

Radomszczańscy policjanci spotkali się z uczniami klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku. Tym razem „Doborowy Czwartek” odbył się zarówno w samej komendzie jak i w terenie, na obrzeżach Radomska, przy ul. Kombatanckiej.

Radomszczański „Doborowy Czwartek” upłynął pod znakiem świetnej zabawy szczególnie dla uczniów mundurowych z „Mechanika”.

- W ramach promocji zawodu funkcjonariusze z komendy policji w Radomsku przygotowali stoisko profilaktyczne, na którym prezentował się technik kryminalistyki, policjanci drogówki, profilaktyk oraz dzielnicowi. Każdy z nich opowiedział o specyfice służby w swoim pionie. Największym zainteresowaniem cieszył pokaz technika. Obecni mogli wysłuchać wielu ciekawostek, z jakimi policjant z walizką spotkał się na różnych zdarzeniach. Opowiedział on o szczególnych umiejętnościach, jakimi powinien charakteryzować się technik. Wiedza biologiczno – chemiczna, prawidłowe wnioskowanie, stawianie tezy i dociekliwość to najważniejsze cechy tego policjanta – wyjaśnia Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Dzielnicowi opowiedzieli o specyfice swojej służby i zadaniach dotyczących przydzielonego im rejonu.

- Najbardziej kojarzoną rolą tego policjanta jest rozpoznanie konfliktów społecznych i ich genezy, innymi słowy sporów sąsiedzkich. Dzielnicowy lokalizuje zjawiska szczególnie uciążliwe dla lokalnej społeczności i w „Planie priorytetowym” przedstawia swoje pomysły na ich rozwiązanie. Dlatego wiemy, że gdy coś złego dzieje się w naszym otoczeniu, to pierwszym policjantem, do którego możemy zadzwonić, będzie właśnie dzielnicowy. Nie mówimy tu oczywiście o zdarzeniach, które bezpośrednio zagrażają zdrowiu lub życiu, bo do tych zgłoszeń służy numer alarmowy 112 – mówi Agnieszka Kropisz.

Uczestnicy spotkania usłyszeli również kilka ciekawostek ze służby policjanta drogówki. Mogli obejrzeć sprzęty pomiarowe niezbędne do wykonywanych zadań na drodze. Tu najbardziej znanym okazał się ręczny miernik prędkości. Po zakończonym pokazie sprzętu uczniowie zadawali liczne pytania, m.in. jak zostać policjantem w białej czapce lub jak dostać się do grupy SPEED?

Na zakończenie policyjny profilaktyk przypomniał młodzieży o zasadach bezpiecznego wypoczynku w nadchodzące lato, szczególnie podczas pobytu nad wodą. Przedstawił również możliwości, jakie daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w eliminowaniu różnego rodzaju uciążliwości.

Więcej o:
radomsko policja radomsko doborowy czwartek manewry klasa policyjna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE