Dobiegła końca jesienna akcja odnowienia powierzchni leśnych

Dobiegła końca jesienna akcja odnowienia powierzchni leśnych Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Dzięki współpracy z firmą posadzimy.pl udało się zakończyć kolejną akcję związaną z odnawianiem powierzchni leśnych na terenie powiatu radomszczańskiego, które uległy zniszczeniu w wyniku klęsk żywiołowych.

W ramach jesiennej edycji tej akcji udało się odnowić 3,33 ha takich obszarów położonych w miejscowościach: Huta Drewniana, Żytno, Borzykowa i Góry Mokre. Lasy rosnące w ich obrębie zostały zniszczone w wyniku destrukcyjnego działania wiatru w 2021 r.

Jesienna edycja tej akcji zaowocowała nasadzeniem sumarycznie aż 26 300 drzew – 21 100 sosen, 1 100 modrzewiów, 1000 brzóz, 1000 dębów, 600 grabów i 500 klonów. Gdy drzewa te osiągną wiek 60 lat będą wydzielać rocznie tyle tlenu, ile zużywa 8 000 mieszkańców powiatu.

- Jest to również ogromna pomoc udzielona indywidualnym właścicielom lasów. Przyczyni się to z całą pewnością do rozszerzenia świadomości ekologicznej wśród społeczności lokalnej i jest wyjątkowo pozytywną inicjatywą służącą zachowaniu trwałości lasów i ich ekosystemów. Bardzo dziękujemy firmie posadzimy.pl, która sfinansowała te prace i mamy nadzieję na dalszą tak pomyślną współpracę w kolejnych edycjach tej akcji – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Więcej o:
starostwo radomsko powiat radomszczański lasy odnowienie powierzchni leśnych
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE