Dobiegła końca budowa pierwszych w Radomsku parków kieszonkowych

Dobiegła końca budowa pierwszych w Radomsku parków kieszonkowych Fot. UM Radomsko

Dwa zwycięskie projekty z Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego są już gotowe – Ogródek Miejski „Relaksik” na Kowalowcu oraz skwer na ulicy Owocowej. To pierwsze w naszym mieście parki kieszonkowe.

- Po raz kolejny dzięki Budżetowi Obywatelskiemu powstały interesujące dla radomszczan miejsca. Przy ulicy Owocowej i Kościowa udało się zmienić niezagospodarowany obszar w teren zielony. Teraz spacerujący w okolicy mieszkańcy będą mogli chwilę odpocząć lub poczekać na autobus w estetycznym miejscu – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.

„Skwer na ulicy Owocowej” to zadanie, które zostało zrealizowane w dzielnicy Folwarki. Projekt otrzymał 595 głosów i uplasował się na 4 miejscu pod względem ilości głosów. Wartość projektu opiewała na kwotę 137 000,00 zł. W ramach projektu wytyczono alejki, utwardzono teren kostką betonową, wykonano schody z poręczą, zamontowano ławki, wykonano trawniki, nasadzono drzewa, krzewy i byliny, zamontowano 4 tablice edukacyjne, kosze na odpady oraz jedną lampę solarną. Zielona przestrzeń, która powstała na terenie do tej pory niezagospodarowanym wpisuje się świetnie w infrastrukturę miasta poprawiając estetykę otoczenia.

„Ogródek miejski Relaksik na Kowalowcu - budowa pierwszego Parku Kieszonkowego w Radomsku’’ - to zadanie, które zostało zrealizowane w dzielnicy Kowalowiec. Projekt otrzymał 557 głosów od mieszkańców i otrzymał 5 miejsce pod względem ilości głosów. Wartość projektu opiewała na kwotę 85 350,00 zł. W ramach projektu wykonano wytyczenie alejek, wykonano utwardzenie terenu kostką brukową, zamontowano ławki, wykonano trawniki, nasadzono drzewa, krzewy, byliny i rośliny cebulowe, zamontowano kosze. Miejsce ma być terenem, które jest przyjaznym mieszkańcom, gdzie mogą chwilę odpocząć. Efektem realizacji zadania jest również zwiększenie atrakcyjności okolicy oraz podniesienie walorów estetycznych silnie zurbanizowanego osiedla.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko budżet obywatelski parki kieszonkowe kowalowiec inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE