Dobiega końca budowa nowych przejść dla pieszych

Dobiega końca budowa nowych przejść dla pieszych Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Trwają ostatnie prace przy budowie nowego przejścia na ul. Piastowskiej w Radomsku oraz przy przebudowie i modernizacji dwunastu przejść dla pieszych na terenie naszego powiatu.

Przejście na ulicy Piastowskiej w Radomsku, w rejonie ul. Łokietka i wjazdu do supermarketu będzie gotowe w najbliższych dniach. Na środku ulicy dla bezpieczeństwa pieszych wytyczono tzw. wyspę z azylem. Przejście zostanie też dodatkowo doświetlone.

Koszt prac dofinansowanych w 80 proc. z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 174 829 zł.

- Ich zakończenie zależne było od warunków atmosferycznych, ponieważ specjalna nawierzchnia oznakowanie poziome wykonane w technologii grubowarstwowej musi być nanoszone na suchą nawierzchnię w temperaturach powyżej 10 stopni C. – informuje Naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym w Radomsku, Aleksander Broszkowski.

Bezpieczne przejścia powstały także: w Kocierzowach (w okolicy sklepu i dawnej szkoły), na ul. Przedborskiej w Kletni, w Strzałkowie (w okolicy kościoła), w Orzechowie, przez ul. Szkolną w Gidlach. przez ul. Przedborską w Pławnie. Inwestycje, których koszt przekracza 850 tys. złotych także w 80 proc. dofinansowane zostały z RFRD.

Pod koniec maja zakończą się również roboty przy przebudowie i doświetleniu pięciu kolejnych nowoczesnych przejść przez powiatowe drogi: w Lgocie Wielkiej, Kodrębie, Kobielach Wielkich, Wąglinie i Zapolicach.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański przejścia dla pieszych inwestycja starostwo radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE