Do Radomska zawitał Kamper Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Do Radomska zawitał Kamper Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

O tym, jak złożyć wniosek na dofinansowanie na usługi rozwojowe dla pracowników i przedsiębiorców mogli się dziś, 3 października dowiedzieć mieszkańcy Radomska z mobilnego centrum doradczego projektu Strefa RozwoYou 2 Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Kamper Regio Strefy zaparkował na Era Parku, przy ul. Sierakowskiego 11, gdzie lokalni przedsiębiorcy mogli skorzystać z pomocy doradców. Specjaliści zachęcali mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa do inwestowania w kadry.

Kamper Regio Strefy to mobilne centrum doradcze projektu Strefa RozwoYou 2, w którym przedsiębiorcy mogą aplikować o pieniądze na szkolenia dla pracowników. Doradcy ŁSSE oprócz pomocy przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie, pomagali również w opracowaniu planu szkoleń dla przedsiębiorców oraz w wypełnianiu wniosku o bony rozwojowe.

- Do Radomska przyjechaliśmy z projektem „Strefa RozwoYou 2” Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który wspiera mikro i średnich przedsiębiorców. Możemy uzyskać dofinansowanie aż do 80 proc. na usługi szkoleniowe i doradcze, a także na studia podyplomowe i wszelkiego rodzaju usługi, które zawarte są w bazie usług rozwojowych

- mówiła Agnieszka Olak z ŁSSE.

Eksperci z mobilnego biura mają do rozdania tysiące bonów rozwojowych dla mikro, małych i średnich firm. Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie w zakresie planu szkoleń oraz złożenia aplikacji o przyznanie dofinansowania. W tej edycji na MŚP z województwa łódzkiego czekają ponad 33 000 000 zł.

Na podniesienie kwalifikacji i kompetencji jednego pracownika można przeznaczyć 9 240zł (z wkładem własnym). Mikro i małe przedsiębiorstwa mogą otrzymać dotację do 80% wartości bonów, natomiast średnie do 50%. Jeśli średnie przedsiębiorstwo należy do grupy wysokiego wzrostu zatrudnienia, może liczyć na podniesienie kwoty dofinansowania do 60%. W przypadku, gdy średni przedsiębiorca deleguje na usługi rozwojowe pracowników o niskich kwalifikacjach i/lub pracowników powyżej 50 r.ż. otrzyma zwrot proporcjonalnie obliczonej części wpłaconego wkładu własnego po zweryfikowaniu tego faktu na etapie rozliczenia usługi rozwojowej.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz drugi ruszyła w trasę kamperem w ramach projektu Strefa RozwoYou 2. 30 dniowe tourne po wszystkich powiatach województwa łódzkiego rozpoczęła 24 września.

Do końca października kamper odwiedzi jeszcze kilka miejsc w województwie, m.in. jutro zawita do Bełchatowa. A zainteresowani przedsiębiorcy mogą również złożyć wnioski za pośrednictwem strony internetowej. Aplikacja jest dostępna na stronie strefarozwoju.lodz.pl, gdzie znajdują się wszystkie lokalizacje, godziny i miejsca, które są na bieżąco aktualizowane.

Więcej o:
łsse radomsko kamper strefa rozwoYou 2 w radomsku strefa rozwoYou 2 łsse strefa rozwoYou 2 regio strefa radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE