Do Radomska przyjedzie spisobus

Do Radomska przyjedzie spisobus Fot. mat. organizatora

Już w najbliższy czwartek, 26 sierpnia od godziny 8.00 do 13.00 na parkingu przy Placu Targowym w Radomsku zaparkuje spisobus, w którym będzie możliwość wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Spisobus to specjalnie oznakowany bus, w którym pracownicy Głównego Urzędu Statystycznego uprawnieni do przeprowadzenia spisu online pomogą zainteresowanym dopełnić obowiązku spisowego. Aby skorzystać z możliwości udziału w spisie należy przygotować numer PESEL, także tych osób które będą podlegały wspólnemu spisowi - również tych przebywających czasowo za granicą.

Na terenie Radomska pracują rachmistrzowie spisowi, którzy w celu dokonania spisu kontaktują się telefonicznie dzwoniąc z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99 albo odwiedzają respondentów w domach.

Ponadto w każdy czwartek września br. w godzinach 8.00-12.00 na terenie Placu Targowego przygotowany zostanie Mobilny Punkt Spisowy, w którym pracownicy Gminnego Biura Spisowego w Radomsku pomogą zainteresowanym wypełnić formularz spisowy.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest nie tylko prawnym obowiązkiem ale również powinnością obywatelską, a za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny. Spis potrwa do 30 września.

Więcej o:
radomsko spisobus radomsko plac targowy spis powszechny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE