Do Przedborza przyjedzie „Naukobus”

W czwartek, 12 września w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu, zostanie zorganizowana wystawa naukowa z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie „Naukobus”.

W ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, „Naukobus” dociera do miejsc, w których nieczęsto poznaje się prawa nauki przez samodzielne eksperymentowanie.

20 mobilnych, interaktywnych eksponatów w czwartek 12 września, w godzinach od 15.00 do 17.00 będzie dostępnych w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu.

Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda poznawania świata, a nasi edukatorzy dodatkowo objaśniają działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Siedząc na wirującym krześle można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczy tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. Uczniowie otrzymują także „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić w domu.

Wstęp jest bezpłatny.

Więcej o:
naukobus przedbórz naukobus centrum nauki kopernik
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE