Do końca czerwca czas na złożenie wniosku do PGK

Przedsiębiorstwo Gospodarku Komunalnej przypomina mieszkańcom Radomska zainteresowanym przyłączeniem posesji do sieci kanalizacyjnej, że tylko do końca czerwca br. przyjmuje wnioski w ramach programu wsparcia.

Przedsiębiorstwo Gospodarku Komunalnej przypomina mieszkańcom Radomska zainteresowanym przyłączeniem posesji do sieci kanalizacyjnej, że tylko do końca czerwca br. przyjmuje wnioski w ramach programu wsparcia. Odbiorcy, którzy tego nie zrobią, zapłacą potem więcej.PGK realizuje program wsparcia budowy podłączeń posesji do kanalizacji sanitarnej na terenie miasta Radomska od stycznia 2014 roku. W ramach programu już zostało podpisanych blisko 160 umów właściwych i ok. 50 przedwstępnych.

Mieszkańcy, którzy przystępują do programu, pokrywają koszty robót budowlanych i materiałów, natomiast koszty dokumentacji, inwentaryzacji i odbioru - PGK. - Koszt wykonania metra bieżącego przyłącza od granicy posesji do budynku odbiorcy to 100 zł oraz 500 zł za każdą studnię. Możliwe jest uzyskanie 300 lub 500 zł rabatu od całej kwoty, jeśli posiada się mapę do celów projektowych lub gotowy projekt – wyjaśnia Robert Kosela, kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Warto dodać, że należność może zostać rozłożona na maksymalnie 24 nieoprocentowane raty. Wysokość raty wynosi minimum 100 zł. Do tej pory, w ramach programu wsparcia, wykonano już blisko 60 przyłączy. Osoby, które nie zdążą złożyć wniosku do końca czerwca, a będą chciały się podłączyć do kanalizacji, mogą zapłacić nawet do 2 tys. zł więcej za mapę, projekt i inwentaryzację. Aktualnie te koszty pokrywa PGK.

- Dzięki programowi zyskujemy nowych odbiorców, a co za tym idzie poprawę stanu środowiska naturalnego oraz, co najważniejsze, mamy szansę uzyskać "efekt ekologiczny", pozwalający na rozliczenie projektu unijnego – dodaje kierownik.

Źródło: UM Radomsko

Więcej o:
pgk kanalizacja wniosek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE