Do kina „Pasja” w MDK wchodzi film „Zielona granica” Agnieszki Holland

Do kina „Pasja” w MDK wchodzi film „Zielona granica” Agnieszki Holland Fot. mat. prasowe

Pod koniec października w kinie „Pasja” w Miejskim Domu Kultury w Radomsku będzie można obejrzeć głośny film w reżyserii Agnieszki Holland „Zielona granica”. W planach trzy seanse w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Dlaczego tylko seanse?

- Film „Zielona granica” będzie można obejrzeć w naszym kinie pod koniec października. Pytają Państwo dlaczego trzy seanse. Nie jest tak, że każdy z prezentowanych przez nas filmów grany jest w regularnym repertuarze przez np. dwa tygodnie. Ambitne, wartościowe filmy prezentowane są np. w Dyskusyjnym Klubie Filmowym. I są to projekcje jednorazowe. Film „Zielona granica” zostanie wyświetlony trzy razy. Będą to seanse zarówno weekendowe w sobotę 28 października o godz.20.00, jak również w dniach roboczych w poniedziałek 30 października o godz. 20.00 i w czwartek 2 listopada o godz. 18.00 tak, aby z naszej propozycji mogła skorzystać jak największa liczba widzów - wyjaśnia nam Krzysztof Zygma, dyrektor MDK.

Jak podkreśla dyrektor Zygma, film nie mógł być wyświetlany na początku miesiąca z uwagi na organizację w MDK Festiwalu „3xRóżewicz”.

- Repertuar kina „Pasja” programowany jest z dużym wyprzedzeniem. Godziny seansów musimy dostosować do innych wydarzeń realizowanych w naszej sali widowiskowej. Przypomnimy, że początek października to czas, w którym organizujemy najważniejsze w mieście wydarzenie kulturalne jakim jest Festiwal „3xRóżewicz” - mówi.

- W tym roku dla nas szczególny, gdyż na naszej scenie odbyła się premiera spektaklu „Kartoteka” Teatru im. Stefana Jaracza z Łodzi. To duże przedsięwzięcie. Ze względu na przygotowania techniczne sala kinowa była wyłączona z użytkowania  w okresie, kiedy moglibyśmy premierowo zagrać film Agnieszki Holland „Zielona Granica” - dodaje.

- Tuż po festiwalu przypada premiera filmu „Chłopi”. To ważny obraz nie tylko ze względu na to, że będzie polskim kandydatem do Oscara, ale również przez fakt, że autor powieści na podstawie której powstał ten film Władysław Stanisław Reymont, wywodzi się z Ziemi Radomszczańskiej. To szczególna propozycja dla szkół z naszego regionu i wiele seansów zaprogramowaliśmy właśnie z myślą o młodzieży. Aspekt edukacyjny i wychowawczy zawsze jest priorytetem naszej działalności - zauważa.

Przed filmem „Zielona granica” nie będzie wyświetlany spot promocyjny MSWiA. Kino nie otrzymało informacji o możliwości zagrania tego materiału od brokera reklamowego.

Oprócz „Chłopów” premierowo w kinie „Pasja” w październiku pokazany będzie film dla dzieci „Psi patrol. Wielki film”. Dla starszych widzów polecany jest obraz „Różyczka 2” w reż. Jana Kidawy-Błońskiego.

Więcej o:
kino kino mdk kino mdk radomsko repertuar kina mdk kino radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE