Do czego przyda się laminator?

Do czego przyda się laminator?

Niepozorne, a jednak niezbędne w każdym biurze urządzenia to zszywacz, bindownica, niszczarka do dokumentów i laminator. Z pomocą tego ostatniego dokumenty mogą zostać skutecznie zabezpieczone przed zniszczeniem czy zalaniem. Laminator ma wiele praktycznych zastosowań nie tylko w biurze. Do czego może się przydać?

Za pomocą laminatora dokumenty pokrywane są sztywną, plastikową powłoką, która chroni je przed uszkodzeniami. Laminatory służą do zabezpieczania wszelkich papierowych pism, informacji, regulaminów, które chcielibyśmy zachować w nienaruszonym stanie przez dłuższy czas, również tam, gdzie są narażone na wilgoć.

Wszelkie ogłoszenia do wywieszania na zewnątrz, jesli są laminowane, długo pozostaną estetyczne i niezniszczone. Laminatora możemy używać wszędzie, w domu, w pracy, w szkole.

Laminator dla ucznia

Dzieci i młodzież dzieki zastosowaniu laminatora mogą tworzyć i zabezpieczać własnoręcznie przygotowane pomoce naukowe. Mogą to być fiszki, tabelki ze słówkami w obcym języku, zbiory niezbędnych wzorów matematycznych, tabliczki mnożenia, mapy itp. Wychodzi to zdecydowanie taniej niż kupowanie gotowych gadżetów tego typu. Można w ten sposób przygotowywać również karty edukacyjne dla młodszych dzieci, gry planszowe, zabezpieczać kolekcjonerskie karty i pamiątkowe fotografie.

Co można laminować w domu?

Zabezpieczyć za pomocą sztywnej folii możemy wszystkie papierowe dokumenty, jakie tylko chcemy. Mogą to być cenne zdjęcia, pamiątki sprzed lat, zachowane wycinki starych czasopism, a także dyplomy, listy gratulacyjne.
Gospodynie chętnie lamiują kartki z przepisami, aby nie uległy zniszczeniu w trakcie prac kuchennych. Ładnie wyglądają także różne grafiki, obrazki, pamiątkowe zdjęcia zabezpieczone plastikiem i przymocowane do lodówki za pomocą magnesu.

Laminator - niezbędny w biurze

Pracownicy biurowi wiedzą, że bez laminatora w pracy ciężko się obejść. Ważne dokumenty przechowywane w segregatorach powinny być laminowane, jeśli często są czytane i wykorzystywane. Folia do laminowania może być gruba lub cienka. Im większy dokument, tym folia powinna być grubsza. Grubą folią zaleca się także laminowanie dokumentów intensywnie uzytkowanych.

Wszelkie instrukcje, regulaminy codziennie są przeglądane. W sytuacji, gdy korzysta z nich wiele osób, zabezpieczenie jest konieczne w celu zachowania ich estetyki. Laminatory przydają się w tworzeniu legitymacji, kart dostępu, identyfikatorów. Z ich pomocą można tworzyć również sklepowe metki na towary.

Jaki laminator wybrać?

Większość laminatorów obsługuje podstawowy format papieru, jakim jest A4. Można nim zabezpieczyć także mniejsze dokumenty. Jeśli potrzebujemy urządzenia do zabezpieczania map czy tdużych tablic informacyjnych, wybierzmy laminator obsługujący format A2. Niektóre modele mają funkcję automatycznego wyłączania po pewnym czasie, co jest wygodne w pracy, gdzie nieraz panuje zamieszanie, a pracować trzeba szybko.

Do domu wystarczy mniejszy laminator, natomiast w różnych instytucjach, zakładach pracy sprawdzają się większe modele.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE